פורסמו תוצאות המכרז הראשון של כרמי גת

רשות מקרקעי ישראל פרסמה את תוצאות המכרז הראשון של כרמי גת. גינדי החזקות, י.ח דמרי ואלברטו גבסו הם שלושת הזוכים במכרזים להקמת 1499 יחידות דיור בכרמי גת. הם ישלמו למדינה 80.3 מיליון שקל על הקרקע ויחלו בהקמת השכונה החדשה.

הדמיה של המכרז הראשון

אחת ההדמיות של כרמי גת | באדיבות האתר kgr.co.il

12 הצעות הוגשו למכרז שנסגר ביום שני. מתוך ההצעות שהוגשו, זכו שלוש ההצעות של גינדי החזקות, י.ח דמרי ואלברטו גבסו. חברת גינדי ישראל זכתה בשלושה מתחמים ותבנה 895 יח"ד, חברת י.ח. דמרי זכתה במתחם אחד ותבנה 238 יח"ד וחברת אלברטו גבסו זכתה במתחם אחד בו יבנו 366 יח"ד.

רק ביום שני נסגר המכרז ל-1,499 יחידות דיור בשכונה החדשה וכבר ביום שלישי פרסמה רשות מקרקעי ישראל את שמות הזוכים וע"פ תוצאות המכרז הראשון של כרמי גת, כל ההצעות הזוכות היו גבוהות בשיעור משמעותי ממחיר המינימום של הרשות למקרקעי ישראל.

אכזבה לקבוצות הרכישה

למרות שהיו פרסומים שונים של קבוצות רכישה לפני המכרז בניסיון לגבש קבוצות למכרז, בסופו של דבר, אף קבוצה לא ניגשה בפועל למכרז. קבוצות הרכישה לא הצליחו לארגן כמות מספקת של רוכשים ולא עמדו בדרישות הכלכליות של המכרז. יש לציין כי גם קבוצת הרכישה שזכתה במכרז הקודם, התבססה רבות על משקיע אחד (יזם קבוצת הרכישה) שרכש חלק גדול מהזכויות בעצמו.

מכרז זה הוא חלק מהשכונה החדשה, כרמי גת, שעתידה לכלול בסופו של דבר כ-7,500 יחידות דיור. השכונה מקודמת במסגרת תוכנית הסכמי הגג במסגרתה התחייבה המדינה למימון ובניית תשתיות ופיתוח לצד התחייבות הרשות המקומית להוצאת היתרי בנייה בקצב מהיר.

מנכ"ל הרשות למקרקעי ישראל, מר בנצי ליברמן, אמר: "היזמים בשוק הנדל"ן הביעו אמון בשיטת שיווק הסכמי הגג, שמבטיחה את התגייסות משרדי הממשלה להקמת הפרויקט עוד לפני שהוא נמכר לציבור הרחב. הסכמי הגג הינה השיטה המרכזית להגברת ההיצע ולהפחתת מחירי הדיור".

תוכנית הסכמי הגג היא אחת התוכניות שקודמו על ידי קבינט הדיור כדי להביא לפתרון חסמים ולהגדלת היצע הדירות. מלבד קריית גת, בה נעשו עד היום מירב השיווקים במסגרת הסכם הגג, נחתמו הסכמים דומים גם עם קרית ביאליק, ראש העין ומודיעין מכבים-רעות.'כרמי גת' הוא הפרויקט הראשון המשווק על ידי רשות מקרקעי ישראל במודל של הסכמי  הגג,  אשר מקצרים באופן משמעותי את טווח הזמן מהזכייה במכרז ועד לבנייה והינם התשובה למחסור ביחידות דיור בישראל. המודל מבטיח שעם קבלת המפתח לדירה תהיינה מוכנות כל התשתיות, הכוללות: מוסדות חינוך, מבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה הנדרשים בשכונה החדשה.

כתבות נוספות:  כ"נקמה" בשוטרים הרסו מכוניות ברובע הבנים