פורסם מכרז חיבור קריית גת לכרמי גת שיאפשר בנייה של עוד 7000 יח"ד

חברת נתיבי ישראל הוציאה מכרז להקמת מחלפים שיחברו את קריית גת עם כרמי גת וישדרגו את כביש 35 (חוצה יהודה), מצומת פלוגות ועד שדרות ישראל פולק השר ישראל כ"ץ: "למכרז ולשדרוג התשתיות, יש תפקיד מכריע במאמץ הלאומי להגדיל את היצע הדיור"

לאחר השלמת התכנון, יצאה השבוע חברת נתיבי ישראל למכרז להקמת מחלפים שיחברו את העיר קריית גת עם שכונת הענק החדשה "כרמי גת", הנבנית בצפונה של העיר. המכרז כולל גם את ביצוע עבודות השדרוג של כביש 35 מקילומטר 16 ועד הקילומטר ה-20. הקמת המחלפים ושדרוג כביש 35 היוו תנאי תחבורתי להקמת כ- 7,000 יח"ד במסגרת פרויקט "כרמי-גת" אותו מקדמת רשות מקרקעי ישראל והוא מתבצע במסגרת הסכם 'נתיב לדירה' – מימון פרויקטים תחבורתיים תומכי דיור של משרדי התחבורה והאוצר.

במסגרת הפרויקט יבוצעו: 2 מחלפים, מערבי ומזרחי, המקשרים בין כביש מס' 35 לעיר קריית גת ולשכונת כרמי גת, ביצוע 3 מעברים להולכי רגל ורוכבי אופניים: לאורך נחל לכיש. בין המחלפים וכן במחלף המזרחי, הרחבת דרך מס' 35 (שתורכב מכביש דו מסלולי – דו נתיבי ונתיב עזר), יינתנו פתרונות סביבתיים ובהם מעבר בעל חיים וחיבורים לכל הפארקים המתוכננים ופתרונות אקוסטיים, ויינתן מענה תחבורתי לנפחי תנועה החזויים בכביש בשנת 2030.
העבודות צפויות להתחיל בחודש אפריל 2017. המפרידנים ייפתחו לתנועה במהלך שנת 2018 והפרויקט כולו צפוי להיות מושלם בסוף שנת 2018.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ: "בכל מקום שבו פותחו תשתיות התחבורה, גדל הביקוש לדירות באופן משמעותי. לשדרוג ושיפור התשתיות יש תפקיד מכריע בהגדלת ההיצע וכביש 35 יאפשר הקמת 7,000 יחידות דיור חדשות. המדיניות בתחום הדיור היא חדה וברורה – לפעול כמה שיותר כדי להסיר חסמים. אנחנו מחברים את המדינה ברשת כבישים, רכבות ומחלפים, מה שיוצר מציאות לאומית כלכלית וחברתית שונה. חיבור בין הדיור לתחבורה קל להבנה כי רואים תוצאות. בכל עיר כשיש תחבורה – יש דירות".

כתבות נוספות:  אסור לחברי מועצת העירייה שיהיו חותמת גומי

מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ אומר, כי: "חברת נתיבי ישראל הינה הזרוע המרכזית של הממשלה לביצוע פרוייקטים לאומיים שמעצבים מחדש את מפת התחבורה והדיור בישראל. חיבור תחבורתי של כרמי גת עם קריית גת, כמו גם השלמת המחלף החדש בין כביש מס' 5 לראש העין מעידים על מחוייבותה של נתיבי ישראל להסרת חסמים וקידום תשתית התחבורה בישראל".

Facebook Comments