עשרות תלמידי "עמי" בקריית גת חגגו השבוע סדר ט"ו בשבט

מנכ"ל עמי נפתלי קנדלר: "בט"ו בשבט מתעסקים באדמה, וכאן אנחנו מתעסקים עם אנשים, כאשר השאלה כיצד הם יצמחו תלויה בנו"

עשרות תלמידי מכון הגיור "עמי" של אור עציון בראשות הרב דרוקמן חגגו הערב סדר ט"ו בשבט בקריית גת, בתוכם גם זוג התאומים חנוך וחנה גדי זאדה מקווקז.

תמונה 2

חנה גדי זאדה מספרת: "אני עצמי לא הייתי בארץ קרוב לשנתיים, ודווקא האהבה והכמיהה לארץ בשנים ששהיתי בחו"ל חיזקו בי את הרצון להתגייר. הבנתי שזה מה שאני רוצה להיות וכל מה שלא חוויתי בארץ לאורך השנים קרה דווקא באותן שנים בחו"ל. אנחנו עצמנו חיים מילדות בבית ששומרים בו כשרות מלאה, ואמא שלנו שומרת שבת כהלכתה, אז שאלנו את עצמנו מדוע לא לעבור את התהליך ולהפוך ליהודים על פי ההלכה? אני מודה כי ההחלטה להיכנס לתהליך הייתה צעד לא פשוט עבורי, אבל לאט לאט לקחתי את האומץ לעבור את התהליך העוצמתי הזה כי כל החיים חיינו כיהודים וזה לא חדש שלנו, אבל הייתה חסרה לנו החותמת הקטנה הזו ואם אתה יהודי וחי את חייך כיהודי אז ראוי שתעשה את הצעד הזה".

המורה מאיר אלבז סיפר כי "הפעילות הלימודית שעוסקת בסדר ט"ו בשבט מהווה חלק קטן מתהליך מרגש עבור המבקשים להצטרף לעם היהודי. רבים מהתלמידים שפונים אלינו דרך האתר של עמי, מעוניינים להתחיל בתהליך הגיור דווקא בגלל מועדי החגים שזכורים להם מילדותם בחיק המשפחה מהצד היהודי".

מנכ"ל מכון הגיור עמי, המשמש גם כמנהל אגף פיתוח ופרויקטים במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, נפתלי קנדלר: "בט"ו בשבט מתעסקים באדמה שמצמיחה פירות, וכאן אנחנו מתעסקים עם אנשים, כאשר השאלה כיצד הם יצמחו תלויה בנו. אני חושב שהתהליך שהם עוברים והחיבור לארץ ולעם ישראל מהווה חלק מהאחריות הלאומית שעלינו לבצע".

כתבות נוספות:  בשעה טובה הונחה אבן פינה ל"בית אנוש" בקריית גת

"עמי אולפני גיור" הינו אולפן גיור מבית "אור עציון" בראשות הרב חיים דרוקמן במרכז שפירא הפועל בהכנת תלמידים לקראת גיור ומספק מענה לתלמידים שמעוניינים להיכנס לעם היהודי. המכון פועל בלמעלה מ-45 כיתות ב-25 ערים ברחבי הארץ, ומצטרפות אליהם גם קבוצות גיור אישיות שמאפשרות התאמה לימודית בשעות גמישות.

תהליך הגיור של תלמידי עמי אורך כעשרה חודשים במפגשים דו שבועיים שבהם לומדים התלמידים היסטוריה יהודית ומעמיקים בעיקרי האמונה היהודית. במהלך התכנית נפגשים התלמידים לשבתות משותפות ולאירועים כיתתיים סביב חגי ישראל – הכול בשיתוף פעולה מלא עם בתי הדין ותחת חוקי הגיור של מדינת ישראל ובתמיכת משרד ראש הממשלה. הארגון מתאפיין ביחס אישי ובליווי אישי של התלמיד מתחילת ההליך ועד סופו.

צילום: יח"צ