עשרות פגרי כלבים וחתולים במצב ריקבון נמצאו בשדה בין קריית גת לעוזה

בעקבות דיווח אנונימי התגלו עשרות גופות של כלבים וחתולים מתים במצבי ריקבון שונים בשדה פתוח בין דרך הדרום למושב עוזה. המשטרה פתחה בחקירה . החשד הוא שהריחות הקשים מהם סבלו תושבי שער הדרום ואזור רחוב הרימון נבעו מאותם פגרי חיות.

אנשי עמותת תנו לחיות לחיות הוזעקו לקריית גת בעקבות דיווח אנונימי. בשדה שבין כביש דרך הדרום למושב עוזה נתגלו עשרות פגרים של כלבים וחתולים, מוטלים על הקרקע, חלקם בתוך שקיות וסלים.

פעילי העמותה הגיעו מלווים שאנשי המחלקה המשפטית של העמותה ומצאו כמות גדולה מאוד של חיות מתות, חלקן נמצאות במצב של ריקבון מתקדם וחלקן במצב טרי יותר, כפי שהוגדר על ידי הפעילים.

לאחר שנאספו רוב החיות המתות מהשטח, התקבל דיווח נוסף על פגרים באותו שדה. נציגים של "תנו לחיות לחיות" הגיעו למקום ומצאו גופות טריות וביניהם כלב שעליו קרציות, עובדה המעידה על מותו בשעות האחרונות.

פעילי העמותה הגישו תלונה במשטרת קריית גת במקביל, הוזעקה גם יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות שחוקרת את המקרה ומשתפת פעולה עם משטרת ישראל ועם העמותה.

אתי אלטמן, מייסדת ודוברת "תנו לחיות לחיות", מסרה: "בהיעדר משרד חקלאות מתפקד מאז כניסתו של אורי אריאל ללשכת השר, אין פלא שאנחנו עדים למראות מזעזעים כאלה. טבח המוני בבעלי חיים, ללא כל הצדקה, ללא התחשבות בחוק או בנהלים. כשהרשויות מתעללות בבעלי חיים – מה הפלא שגם האזרחים מרשים לעצמם לפגוע בבעלי חיים ללא רחמים או חמלה? מדינת ישראל בפשיטת רגל ערכית ומוסרית בכל הנוגע לזכויות בעלי חיים והכל בניצוחו של אורי אריאל".

בין יתר הדברים נבדק החשד שפגרי בעלי החיים הם שגרמו לריחות הקשים ברובע שער הדרום וברחוב הרימון. ממשטרת קריית גת נמסר שהוגשו תלונות והן תיחקרנה בהתאם.

גופות חתולים וכלבים בתוך שקיות. צילום תנו לחיות לחיות

גופות חתולים וכלבים בתוך שקיות. צילום תנו לחיות לחיות