ערב עדות החמישי בעיר בסימן 50 שנה לאיחוד ירושלים

ביום שלישי השבוע התקיים ערב העדות החמישי בעיר, בסימן 50 שנה לאיחוד ירושלים, באמפיתיאטרון העירוני. האירוע, שהפך למסורת, מסמל יותר מכל את ייחודה של קריית גת כעיר קולטת עלייה והוא דוגמה לשיתוף פעולה בין – עדתי בעיר והשילוב הבין דורי בהשתתפות צעירי תנופה ובנות השירות הלאומי מהתרבות היהודית שהפעילו ביתן פעילות לילדים בנושא.

באירוע לקחו חלק מגוון עדות: אלג'יריה, אתיופיה, בוכרה, הודו, חבר העמים, מרוקו, טוניס, כורדיסטן, ספרד, פדרציה עולי רוסיה, פרס-אירן, קווקז-גרוזיה, תימן ומועדון בית חם.

לכל עדה הוקצה ביתן שקושט בסמלים אופייניים, נציגים מכל עדה לבשו לבוש אותנטי וכיבדו את המבקרים בשולחן ערוך ומלא מטעמים מעשי ידיהם של בני העדה. במקום שררה אווירת חג כשבמרכז הדשא כל עדה רקדה את הריקוד המסורתי שלה לצלילי שירים ומוסיקה ייחודיים לעדה.

מנכ"ל רשת המתנ"סים, מר אמיר בן שמחון, ברך בשם ראש העיר את העוסקים במלאכה: נציגי העדות, עובדי העירייה, שרותי הביטחון ומד"א. במעמד התקיים טקס קצר של חלוקת תעודות גדי בן חמו מפיק האירוע הזמין את נציגי העדות לבמה, שם הוענקה להם תעודה ממנכ"ל הרשת.
מגן הערכה מיוחד על הרעיון המקורי והיצירתי בנושא 50 שנה לאיחוד ירושלים הוענק למועדון בית חם, על קישוט הביתן באלמנטים של שערי ירושלים ותהלוכה בריקו על רקע השיר "שבחי ירושלים"

הערב המגוון נחתם במופע המרהיב "אש המיתרים" של להקת סינקו בשירה ובריקוד פלמנקו.