עיר קריית גת מוקירה את השוטרים שניטרלו את המחבל בקריית גת

ראש העיר קריית גת ,אבירם דהרי העניק בשבוע שעבר תעודות הוקרה לשוטרי מתפ"א על אומץ הלב שגילו במהלך אירוע הפח"ע בשדרות לכיש בקריית גת.

בשבוע שעבר, העניק ראש העיר קריית גת, אבירם דהרי, תעודות הוקרה לשוטרי יחידת מתפ"א, אשר בפעולה אמיצה ובוטחת השתלטו על המחבל בעת שניסה לפני למעלה מחודש לבצע פיגוע בבניין שבע קומות בשד' לכיש.

IMGP9208 copy (2)מתפ"א-מינהלת תיאום פעולות ואכיפה העושה באכיפת עבירות קרקע מאשדוד ודרומה, פועלת בקריית גת והאזור על בסיס שוטף בעבודה אינטנסיבית תוך התמודדות במוקדי חיכוך קשים ומשמעותיים ביותר.

השבוע כאמור ביקרו עשרה משוטרי היחידה בלשכת ראש העיר קריית גת, מפקד היחידה והחייל אשר השתלט על המחבל וניטרל אותו קיבלו מידי ראש העיר תעודת הוקרה בשם תושבי העיר. ראש העיר אבירם דהרי הודה לשוטרים על פעולה אמיצה ובוטחת למען בטחון תושבי העיר: "תודה לאל האירוע הסתיים באורח נס ללא נפגעים למרות שהיה יכול בקלות להסתיים עם נפגעים רבים", אמר.

IMGP9219 copy

במהלך הפגישה סקר מפקד היחידה בפני ראש העיר את תחומי הפעילות של שוטרי היחידה ועל ההכשרה המיוחדת שעברו בכל הנוגע לחתירה למגע עם מפגעים, עבריינים והשתלטות עליהם בסביבה עויינת. בהמשך סיפרו לו השוטרים על אותו יום "רצוף אירועים מיוחדים" אשר במהלכו הצליחו להשתלט על המחבל, לנטרל אותו ובעצם להציל רבים מהשוהים בבניין באותה עת. מסתבר שבאותו יום בוטל טיול ליחידה הדרומית והם עשו באותה שעה בחזרתם מאזור המרכז, בפיזור שוטר בביתו בעיר. שוטר בתחנת אשקלון שמע בקשר שיש אירוע בקריית גת והחליט לבדוק אם "החבר'ה כאן…" ואכן באותה שעה היה הצוות על ציר שד' לכיש בכיכר השופטים. כמובן שתוך דקות הגיעו לזירת האירוע, הצוות נחלק בין הקומות בבניין וי'-(שמו לא ניתן לפרסום) שוטר צעיר ביחידה, בן העיר קריית גת, הצליח להשתלט על המחבל ולנטרל אותו.

כתבות נוספות:  סקר מינה צמח קובע: לראשונה יקיר שינדלר מנצח את אבירם דהרי

מפקד היחידה ציין כי תחקירים מאוחרים שנעשו לאירוע מצאו את תיפקוד השוטרים לפי כל הכללים וללא דופי.כולל תפקודם לאחר האירוע ובמהלכו בזירה ומסביב לה.