עיר עתידים אמיתית! עלייה במיצוי פוטנציאל התוכנית בקריית גת

2 (5)186 תלמידים מששתתפים בתכניות קדם עתידים ,91 בוגרים בני העיר ,אשר סיימו לימודיהם במסגרתה ,49 סטודנטים לומדים לתואר במוסדות האקדמיים בימים אלה. שניים ממצטייני התכנית השנה הם בני העיר: עידו רחמים ודור כהן, שניהם סטודנטים להנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

על מנת להמשיך ולעודד השתתפות תלמידים מהעיר בתכנית ,מרכז תנופה מציע לתלמידים סבסוד של קורסי הפסיכומטרי המובילים בשוק על מנת לסייע להם לעבור בהצלחה את משוכת המבחן הפסיכומטרי בדרך להתקבל לתוכנית עתידים ולהבטיח את עתידם האישי והמקצועי, כבר מימי הלימודים בתיכון.

תוכנית "עתידים" מאפשרת לבוגרי תיכון מצטיינים ,ללמוד לתואר אקדמי, בתחומים מגוונים ובמוסדות האקדמיים המובילים בישראל. במהלך לימודיהם, זוכים הסטודנטים לסיוע כלכלי, חברתי ואקדמי מקיף ועם סיום הלימודים וקבלת התואר הם משתלבים ביחידות המובילות בצה"ל וצוברים ניסיון משמעותי בתחום בו למדו.

עתידים 1התוכנית פועלת בקריית גת בהצלחה רבה בשיתוף עם אגף החינוך בעירית קריית גת, בתי הספר והתיכונים ומרכז הצעירים "תנופה". בעיר משתתפים 186 תלמידים בכיתות ז'-יב' בתוכנית "קדם עתידים" בפעילות הנגשה להשכלה גבוהה על מנת להרחיב את הפוטנציאל הרלוונטי לעתודה והעלאת מספר התלמידים הניגשים לפסיכומטרי ומתאימים להשתלב בתוכנית עתידים.

נתוני המשתתפים בתוכנית עתידים בקריית גת הם גבוהים ונמצאים במדד עליה מידי שנה, עד כה סיימו את התוכנית 91 בוגרים בני העיר אשר סיימו תאר אקדמי בתחומי ההנדסה , רפואה, משפטים ומדעי החברה.

כיום ישנם כ-49 סטודנטים הלומדים במסגרת התוכנית במוסדות להשכלה גבוהה. בעתידים מצביעים על עלייה משמעותית במספר משתתפי התוכנית בעיר עקב העבודה המשותפת עם בתי הספר ,מרכז תנופה ואגף החינוך בעירייה.

הגורמים השותפים נפגשים באופן קבוע על מנת להצביע על האתגרים והיעדים העתידיים, כאשר המטרות העיקריות הן הידוק החיבור בין מנהלת עתידים בצה"ל לבין התיכונים, חשיפת המסלולים הצבאיים והכוונה למועמדים מתאימים, חיזוק הפנייה לאוכלוסייה הדתית על מנת להגביר את שילובם בתוכנית והכנה לפסיכומטרי אשר תסייע ביד התלמידים להתקבל לתכנית בהצלחה.

כתבות נוספות:  תאונת דרכים בכביש 40 בין צומת קוממיות לפלוגות

הראל גורן, ראש תחום מועמדים ב"עתידים", מסביר כי בשנים האחרונות מספר הצעירים שלוקחים חלק בתוכנית עלה בצורה מרשימה ובסופו של דבר לאחר תהליך האיתור, הלמידה וקבלת התואר המטרה היא שאותם צעירים יעשו שירות משמעותי בצבא. לדבריו, "קריית גת היא אימפריה מבחינת תוכנית עתידים. יש לנו הרבה בוגרים מהעיר ועל כך אנו מודים לגורמי הרשות והחינוך בעיר ולמרכז תנופה שמאתרים את הפוטנציאל הטמון בתלמידי כיתה יב' ומובילים אותם לקחת חלק בתוכנית עתידים שהיא ללא ספק הזדמנות בלתי רגילה".

עתידים 2לצורך ליווי בכל שלבי המיונים לתוכנית מרכז תנופה הקצה מלגאים לפרויקט. הסטודנטים מלווים את התלמידים בכל שלבי הרישום, מסבירים להם על המסלולים השונים בעתידים ומסייעים להם בכל שאלה ובקשה, תלמידים שמתעניינים בתוכנית וטרם עשו פסיכומטרי מבצעים רישום דרך המלגאים. עיריית קריית גת תומכת בעידוד לגיוס משמעותי והשכלה גבוהה, לכן היא נותנת סבסוד חלקי של קורס פסיכומטרי של חברה מובילה, לתלמידי התיכון.

בשנים 2014-2015, 181 תלמידים נהנו מסבסוד זה ולמדו קורס פסיכומטרי במסגרת הפרויקט.

בואו גם אתם להיות עתידים :פרטים בבתי הספר ובמרכז תנופה לצעירים!