עו"ד גדי עזרא נבחר לשאת את "נאום הסטודנטים" באוניברסיטת ניו-יורק

גדי עזרא (29), עורך דין בהשכלתו, עד לאחרונה סטודנט ללימודי מאסטר במשפטים באוניברסיטת ניו יורק (NYU), זכה בכבוד יוצא דופן כאשר נבחר לשאת את נאום נציג הסטודנטים בטקס סיום התואר בפקולטה למשפטים ב-NYU, המדורגת בין חמישה בתי הספר למשפטים הטובים בעולם.

גדי הוא יליד קריית גת, שירת בסיירת צנחנים והשלים תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת תל אביב. לאחר שהתמחה בלשכת פרקליט המדינה לשעבר, משה לדור, החל את לימודי המאסטר שלו בניו-יורק במסגרת תכנית יוקרתית המונה למעלה מ-400 סטודנטים המגיעים מכ-60 מדינות שונות בעולם. גדי הוא אחד מ-11 ישראלים שלקחו חלק בתכנית ותחומי ההתמחות שלו הם משפט חוקתי, בינלאומי, פלילי וזכויות אדם.

"במהלך הלימודים נתקלתי באנשים ממקומות שונים בעולם, שהידע שלהם על ישראל חסר במקרה הטוב, או מוטה במקרה הפחות טוב", מסביר גדי. "החשיפה של רבים מהם למדינת ישראל היא בדרך כלל באמצעות ערוצי תקשורת שלא כל כך אוהדים אותנו, אם להשתמש בניסוח עדין. מטבע הדברים, הנאום היה עבורי הזדמנות בלתי רגילה להציג צד אחר של מדינת ישראל. מבחינת אורחים רבים בטקס, שלא הכירו אותי אישית, הייתי "סטודנט ישראלי" שנואם בפניהם. כמה דקות כאלה יכולות לשנות מעט את הדימוי של ישראל אצל חלקם, ואפילו לרכך את הדמוניזציה שמנסים לעשות לנו בעולם".

גדי עזרא

הבחירה בגדי כמי שיישא את נאום הסיום מטעם הסטודנטים היתה לא פשוטה. כחודשיים לפני הטקס נשלח "קול קורא" מטעם בית הספר למשפטים, המזמין כל אדם להציע עצמו כמועמד לנאום. לחלופין, יכולה קבוצת אנשים לפנות להנהלת הפקולטה למשפטים ולהמליץ על מועמד מטעמה. כך היה במקרה של גדי, כאשר בין הממליצים נמנו סטודנטים מדינות שונות, שעם חלקן לישראל אין אפילו קשרים דיפלומטיים רשמיים. לאחר שלב זה, על עשרות המועמדים הפוטנציאליים להכין טקסט שמטרתו להסביר מדוע הם ראויים לשאת את הנאום וכן להעביר קורות חיים ואת תקציר הנאום שלהם. לאחר מיון קפדני מוזמנים מספר סטודנטים לנאום בפני ועדת איתור שמורכבת מהנהלת הפקולטה למשפטים ובסופו של התהליך, נבחר הסטודנט שידבר בשם הבוגרים.

כתבות נוספות:  זוכרים את הנספים

בטקס המרגש, נשא גדי את נאומו בפני כ-3,000 איש, סטודנטים, בני משפחות וגורמים מקצועיים שונים. בקהל גם נכחה בת-זוגו, אפרת. השניים חזרו באחרונה לישראל ומעידים כי ימשיכו בדרכם לשיפור תדמיתה של ישראל בעולם.