סרן י. מקריית גת מצטיין מרכז חושן לתקשוב

בין מצטייני ראש האגף תקשוב קיבל תעודה גם רס"ן י', תושב קריית גת המשרת כראש מדור מבצעים בחטיבת ההגנה. י׳ בן 35, נשוי ואב לשניים. הוא התגייס ביולי 2001 לתפקיד טכנאי מערכות תקשורת בחושן.

בשבוע שעבר, התקיים טקס מצטייני ראש השנה של אגף התקשוב וההגנה בסייבר. הטקס התקיים בראשות ראש האגף, אלוף ליאור כרמלי וקצין הקשר והתקשוב הראשי, תא"ל יריב ניר. המצטיינים, קיבלו את אות ההצטיינות על מסירותם לתפקיד ותפקודם היוצא דופן. בין מצטייני ראש האגף, רס"ן י', תושב קריית גת המשרת כראש מדור מבצעים בחטיבת ההגנה. י׳ בן 35, נשוי ואב לשניים. הוא התגייס ביולי 2001 לתפקיד טכנאי מערכות תקשורת בחושן.

מרכז חושן הוא מרכז התקשורת הצה"לי אשר בראשו עומד קצין בדרגת אלוף משנה, אל"ם שי שולומון. היחידה הוקמה בפברואר 2004 ואחראית על הפעלת שירותי הטלפון, תקשורת נתונים רחבת סרט, וידאו ותשתיות תקשורת אופטיות.

י׳ החליט כי הוא רוצה להמשיך ולהתפתח ויצא לקורס קצינים אשר בסופו שובץ כקצין קשר גדודי בחטיבת כפיר. לאחר מכן שירת כקצין מבצעים במפקדת הקשר של פיקוד מרכז.

הוא המשיך ועשה עוד מספר רב של תפקידים באגף התקשוב וההגנה בסייבר, תוך שירות משמעותי בציר המבצעי. בין התפקידים, מפקד פלוגת הפעלה ותקשורת בגדוד 372, קצין קשר חטיבתי של החטיבה המרחבית שומרון ושל חטיבת כפיר וסגן מפקד גדוד 376 בחושן במהלך מבצע צוק איתן.

לאחר מכן, יצא ללימודים, סיים תואר ראשון במדעי המחשב וחזר לחטיבת ההגנה בתור ראש מדור מבצעים.

מדובר בהצטיינותו השנייה של י׳ שכן בעברו היה מצטיין מפקד הגדוד בעת שירתו כקצין קשר גדודי בחטיבת כפיר.