סמוך לבתי תושבים: לכלוך כבד, פסולת בנין, פסולת אספלט

לגמרי במקרה התחברו להם השבוע שני אירועים בעיר בהם תושבים פנו וביקשו שנעזור להם לפתור בעיה של לכלוך כבד שהעירייה לא פותרת. החלק האחורי המזוהם של הטיילת בין הרחובות גלגל ונחשון. והמקרה השני ערימות של פסולת בנין ואספלט שהולכות ומצטברות כל יום ברחוב הקוממיות בלב שכונת מגורים.

החצר האחורית המלוכלכת של קריית גת

אני מודה שהפעם עמדתי המום. אחד מתושבי העיר שמתגורר ברחוב הגילגל, הרחובות הסמוכים לטיילת הציע שאבוא לטייל מעט בטיילת, בחלק האחורי שלה לא זה החשוף לכביש הראשי . מתברר שלמרות "שרוחות בחירות 2018" מביאות שיפוצים לכל עבר בעיר, זה בעיקר שיפוצים במקומות שהעיניים רואות. כי מה שהתגלה על הטיילת בין רחובות הגלגל ונחשון הוא זוהמה, פח אשפה ענק, שנים של הזנחה. במקרה הזה תמונה שווה אלף מילים.

רחוב הקוממיות הרי פסולת בניין

דווקא ברחוב הקוממיות במגרש שבין בית ספר יד יצחק לתיכון צומח בחרה העירייה, או איפרה לקבלן מטעמה להקים אתר פסולת בניין גדול, מדיף אבק שחור וריחות לא נעימים. התושבים ניסו כמובן לפנות למוקד העירוני, ללשכת ראש העיר אבל זה לא עזר הערימות רק הולכות וגדולות מיום ליום. לאף אחד לא ממש ברור מה ולמה אוספים שם פסולת של בניין וחלקי אספלט ולאיזו מטרה. מה שכן ברור שהמשרד להגנת הסביבה אומר שאסור להקים בלב שכונת מגורים הררי פסולת שכזאת. אדוני ראש העיר לטיפולך.