סליחה שפגענו, סליחה שהעלבנו, סליחה שלא ראינו…

יש לו ליום הכיפורים את היכולת להפוך אותנו לאנשים רכים יותר, סלחניים הרבה יותר ובעיקר עסוקים בבקשת סליחה. מדוע צריך לעבור את את כל התהליך המורכב, ואולי משפיל או מתסכל לאחד הצדדים? רבותינו אמרו כי המעביר על מידותיו, מעבירים לו עוונותיו. כלומר, אין אדם שאם נדקדק איתו במעשיו ייצא נקי. כל מי שנפגע מהאחד, מסתמא הוא פגע באחר ולהפך. ולכן, מי שחפץ לעמוד בדין מול בוראו, יוכל לעשות כן בבטחה רק אם הוא עצמו יאמר לבוראו – אני הצלחתי להעביר על מידותיי וביטלתי את כעסי ותסכולי על מי שפשע כלפיי, אף אתה תוכל לעשות כן כלפיי. אם אני הצלחתי להשפיל עצמי ולבקש סליחה ממי שפגעתי בו, אף אתה תוכל קצת להשפיל עצמך ולנהוג בי במידת הרחמים. אפשרנו לפוליטקאים, אנשי ציבור ומובילי דעת קהל בקריית גת לבקש סליחה. חלקם בקריצה ביקשו סליחה שיש לה אמירה פוליטית וחלקם מעומק הלב ביקשו סליחה.

חבר מועצת העירייה שי זולדן

שי זולדן, חבר מועצת קריית גת

שי זולדן

אני רוצה לבקש סליחה מכל ההורים והתלמידים. אני לא אהיה הממונה בשנת הלימודים הקרובה בשביל לפקח על כל הפרויקטים שקדמתי בשנים האחרונות. אני מקווה שאכן, כל הפרוייקטים יצאו אל הפועל והורים והתלמידים לא יפגעו. לשנה החדשה אני רוצה להאמין שאחוזי הבגרויות ימשיכו לעלות כפי שעלו ב 4 שנות כהונתי, שההשקעה של הרשות בסטודנטים ובצעירים בעיר לא תפגע והפרוייקטים הרבים ימשיכו לפעול. ביום כיפור זה אני מזמין את כולנו לערוך חשבון נפש משותף – ולקוות כי נהפוך ביחד את החברה שלנו לרגישה יותר, סובלנית יותר וכזו שיודעת לקבל גם את השונה והאחר. תושבים יקרים, רגע לפני יום הכיפורים, אני מבקש לאחל לכם ולבני משפחותיכם גמר חתימה טובה.

כתבות נוספות:  רשת ההמבורגרים BBB מציעה: תפריט חדש של מנות בשר כשר במסעדת BBB קריית גת

 

סגן ראש העירייה, דודו בן לולו

דודו בן לולו

דודו בן לולו | צילום: ולדיסלב מויסייב

סליחה צריך לבקש מי שעשה טעות, מי שהכפיש אנשים או מי שלא עבד קשה בתור חבר מועצה למען הציבור או זלזל בפניות הציבור – אני לא חושב שאני עומד באחד הקריטריונים האלה אבל אם חלילה כן ופגעתי בשוגג בתושב או פוליטיקאי אחר- אז סליחה ומחילה. יום הכיפורים זהו יום של חשבון נפש על כולם אפשר ל״עבוד״ כל השנה על השוכן במרומים קצת פחות..אז אני קורא באמת לכולם באמת מתוך כוונה טובה ואמיתית לחשוב טוב על כל מילה שהם אומרים או רושמים…מאחל אהבת חינם וחתימה טובה לכל תושבי קרית גת והמדינה.

 

חבר מועצת העירייה, עו"ד יקיר שינדלר

את בקשת סליחה בערב יום הכיפורים, עלינו למלא מתוך התכוונות מלאה. זו מסורת יהודית וזו מצווה אנושית בן אדם לאדם בן אדם לחברו. חש עם נפש איננו צמד מילים ריק מתוכן עבורי, את חשבון הנפש ערב יום הכיפורים הוא המצפן האנושי שמוליך אותנו לקראת השנה הבאה.

זה לא סוד שאני רוצה לשנות ולהוביל את קריית גת לשנים הבאות ומי שמבקש את אמון התושבים למשימה חשובה כל כך צריך גם עוצמות נפש ויכולות רגשיות לדעת ולבקש סליחה אנחנו צריכים להיות דוגמה לדור המעיר בעיר ומקור גאווה לדור הותיקים שבנו קריית גת. אני רוצה לבקש את סליחתו של אבירם דהרי על כך שלעיתים הפוליטיקה בנינו נגררת לפסים אישיים, אני סולד מהמשפט: ״ אם פגעתי אני מתנצל ״. עימותים אישיים פוגעים כולנו רק בשר ודם גם אבירם ועל מילים שפגעו אני מתחרט. באתי לשליחות ציבורית בכדי להביע תקווה ולעשות טוב זה יהיה המצפן שבעזרתו אני רוצה להנהיג ולהוביל את השנה הבאה. אני מאחל לכל משפחת קריית גת חתימה טובה.

כתבות נוספות:  במהלך פעילות נתפס אמל"ח אצל צעיר מקריית גת

חבר הכנסת מיקי זוהר

למרות שהיא כבר סלחה לי ושמאז הפכתי לחבר קרוב של המשפחה אני עדיין מבקש סליחה ממשפחת גולדין. אמשיך להילחם להשבת בנם בכל הכלים העומדים לרשותי.

מזכיר האיגוד המקצועי, חיים פרטוש

אני מבקש סליחה מ 400 ויותר עובדי ויסוניק שלא הצלחנו לבטל את הגזירה של אי העברת המפעל לסין לא הממשלה יכלה לסייע בזה לא הוועדות בכנסת וכמובן לא הבעלים ג'ונסון קונטרול מאחל לעובדים ולבני ביתם שנה טובה וגמר חתימה טובה.

מזכיר האיגוד המקצועי, קריית גת, בני כהנים

אני מבקש סליחה אם פגעתי בעובדים כאלה ואחרים במהלך עבודתי מולם ללא כוונה. מאחל לכל בית ישראל גמר חתימה טובה ושנה טובה. שנה של פרנסה בטוחה.

עוזרו האישי של ח"כ עמיר פרץ ופעיל פוליטי, רועי שינדלר

רועי שינדלר

רועי שינדלר

סליחה שאני רוצה לבקש היא סליחה קולקטיבית, אם פגעתי אם אמרתי מילה לא במקום, אם העלבתי, אם טעיתי, אם לא התייחסתי, אם לא הקשבתי . בעיקר אני רוצה לבקש סליחה מקבוצה גדולה של אנשים, בהם בני משפחתי הקרובים, חברי ושותפים רבים לדרך שבתוך האינטנסיביות של השנה וההחלטה להקדיש את מירב זמני לעשיה הציבורית, לא תמיד היה לי היכולת להקדיש את מלוא הזמן המגיע להם. גמר חתימה טובה לכל תושבי קריית גת.

דוד אוחיון פעיל ציבור

מבקש סליחה ערב יום כיפור מראש העיר אבירם דהרי. אהבתי והאכפתיות מהעיר הנהדרת שלי הביאו אותי לכתוב טור שבועי בעיתון שבו אני מתעד את הלכלוך וההזנחה בשכונות וברחובות צדדיים. טור שככל הנראה לא אהוד במיוחד על ראש העיר (לאור העובדה שהוא תבע אותי והפסיד). אז סליחה ראש העיר שלי כבודו, אבל אני אוהב את קריית גת יותר משאני כואב את חוסר הנוחות שלך. בנוסף אני מבקש סליחה שהפסדת בתביעה נגדי. סליחה ומחילה. בשנה הבאה מתחייב להמשיך.

כתבות נוספות:  בשעה טובה הונחה אבן פינה ל"בית אנוש" בקריית גת

מזכלי"ת הסתדרות המורים, יפה בן דוד

יפה בן דוד

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד

אם ציערתי, אכזבתי או פגעתי ברגשותיו של מי מהציבורים אותם אנו מייצגים, אנצל במה זאת לבקש סליחה כנה ועמוקה.

בשנה המתחדשת עלינו לטובה אני מתחייבת להמשיך ולפעול בכל הכוח וללא הפסקה למען ציבור עובדי ההוראה והגמלאים היקרים. אעשה זאת כדי להבטיח את זכויותיכם ולחזק את מעמדכם, זהו תפקידי וזוהי שליחותי.

מאחלת לכם מעומק ליבי שנה טובה וחתימה טובה.

חבר מועצת העירייה, עו"ד חיים אברג'ל

עו"ד חיים אברג'ל. חבר מועצת קריית גת

כנבחר ציבור אני רוצה לבקש סליחה מציבור התושבים שלא הצלחתי מספיק לעצור את עליית תשלומי הארנונה ואת היטל השמירה שהוטל עליהם.

ברמה האישית אני מבקש סליחה ממשפחתי שלא יכולתי להקדיש להם יותר זמן איכות בלהט העבודה הציבורית והמשפטית. גמר חתימה טובה ושנה טובה

עוזר השר לביטחון פנים, גלעד ארדן ופעיל פוליטי, יהודה כהן

עיתים מתוך להט של דברים קורה שאנו פעילי הציבור פוגעים באנשים ולא במעשים. עלינו להקפיד על כך שהביקורת תהיה על התנהלות ולא על האישיות. דרך ביקורת על נבחרי ציבור ניתן לשנות, ליעל, ולקדם דברים ציבוריים. אם בשוגג פגעתי באישיות כזו או אחרת אני מבקש סליחה, אך צריך לזכור שמטבע הדברים נבחר ציבור חשוף לביקורת, וטוב שכך.

Facebook Comments