סליחה מהאיש עם צינור המים וסליחה מהבריון בחנייה. בשנה הבאה סבתא מבטיחה לא לוותר

זהו הגענו. ממש עוד מעט יום הכיפורים. אי אפשר לדחות יותר. שעת בקשת סליחות יוצאת לדרך קשה, מייגעת ולעיתים לא ממש נעימה. הרשימה ארוכה ולא פשוטה, לסבתא יש שיטת מיון מי לסליחות ומי יישאר תלוי על בלימה אוכל לעצמו את המרפק, שיטה שעוברת בירושה במשפחה של סבתא כבר דורות. מדובר במיומנות עדינה שנרכשת בשנים ארוכות של בקשות סליחה. נכון יהיו דקות עצובות וקשות, אבל סבתא שהייתה חיילת בצנחנים תתגבר. נתחיל.

השכנים בקומה מעל: סליחה שהרעש הבלתי נסבל שאתם עושים בשלוש לפנות בוקר מרגיז את סבתא. סליחה ששאריות הסיגריות שאתם זורקים מהחלון ישר לבית שמתחת גורמים לסבתא לצאת במסע קללות באידיש צחה. לאחרונה הצליחה סבתא לא לחזור על אותה קללה כמעט חמש דקות. אז אולי תשתדלו לריב/להפעיל מוזיקה/סתם לצרוח בשעות הצהרים כי בלילה סבתא ישנה ובלי השינה יהיו לה קמטים וזה ממש לא נעים.
קופת החולים: סליחה על כל שמות גנאי שסבתא שופכת עליכם, כולל שמות מעליבים שסבתא חיפשה ומצאה במיוחד לרגל האירוע באינטרנט. הסיבה לדבקות שבה סבתא שופכת על ראש כל קופת החולים היא שאת הכסף עבור ביטוח משלים אתם שם בקופת החולים גובים כל חודש. אבל תרופה מסל התרופות שרשם הרופא הכניסה את סבתא למסע מכשולים כולל זחילת גחון בבוץ מתחת לקונצרטינה. עכשיו סליחה אבל אל תתרגלו גם שנה הבאה סבתא תתנהג כמו חוליגן מצוי.

האיש ששדד לי את החנייה בצהרי חודש אוגוסט ברחוב עמוס בתל אביב: סליחה שסבתא קראה לך חתיכת בריון, גנב חניות מפוחלץ, ריקבון משייט. נכון סבתא נראתה קצת לא נורמלית כשהיא צעקה וטלטלה את הראש מצד לצד בקצב עולה וגובר בתוך מכונית סגורה היטב. אבל היי האיש גדול ולא עשה רושם שהוא התעורר בבוקר עם שיר בלב. סבתא מבקשת סליחה אבל אם עוד פעם תתפוס את החנייה ביום לוהט באמצע תל אביב הפקוקה סבתא תוכיח שהיא יודעת עוד המון שמות מעליבים.

סליחה מהאיש עם צינור המים שחשב שסבתא היא פרח בגינה: המדרכה היא לא ערוגה וסבתא היא לא פרח והאיש עם מכנסים קצרות, בלי חולצה, המון שערות על החזה ובטן רוקדת שעומד עם צינור מדבר בנייד ומשפריץ על המדרכה ובעיקר על מי שצועד על המדרכה הוא איש מעצבן. סבתא, שכאמור יודעת שהיא כבר מזמן לא פרח, צעקה על האיש עם הצינור, הנייד ובלי חולצה ואפילו אספה קצת מים מהמדרכה ושפכה ישר לכיוון הפלאפון. אז סליחה פעם הבאה סבתא תכוון טוב יותר כדי שהמים יפגעו במכשיר.

זהו עכשיו זה כבר דקה ליום כיפור ולסבתא יש את הסליחה הכי חשובה לבקש. אהובים שלי הנהדרת והנבון. סליחה אם לפעמים סבתא הייתה טיפ טיפה ממש טיפה נרגנת. סליחה אם לדקה לא היה לסבתא זמן עבורכם. סליחה יקרים שלי אם פעם אחת במקרה בלי כוונה אמרתי שאין לי כוח/ אין לי חשק/ אין לי מצב רוח. סבתא מבטיחה לשפר דרכיה בשנה החדשה.

גמר חתימה טובה
שניפגש פה גם בטור הבא.
סבתא של נדב ושי