סימון תחת סימון: מוצרים ממדינות מחרימות יסומנו בחותמת אזהרה

ח"כ מיקי זוהר: " מוצרים ממדינות המחרימות תוצרת ישראלית יסומנו בחותמת מיוחדת על מנת להפלות לרעה את המדינות המחרימות. כך יוכל הצרכן הישראלי לבחור אם ברצונו לרכוש או להחרים בחזרה"

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) הניח על שולחן הכנסת את הצעת החוק "סימון תחת סימון". על פי ההצעה, מוצרים המיוצרים במדינות המחרימות תוצרת ישראלית יסומנו בחותמת מיוחדת על מנת להפלות לרעה את המדינות המחרימות.

הצעה לתג סימון

הצעה לתג סימון מוצרים

על פי ההצעה, יבואנים ומשווקים יחויבו לסמן את המוצרים באמצעות הטבעה או חבק על גבי המוצר. בכך, תינתן לצרכנים הישראלים האפשרות להחליט האם ברצונם לרכוש מוצרים ממדינות המצטרפות להחרמת מוצרים ישראליים מיהודה ושומרון מבקעת הירדן מרמת הגולן או מכל אזור אחר בארץ.

על פי הצעת החוק, יבואן לא ייבא או ישווק מוצר ממדינה מחרימה מבלי שסומן בהתאם להוראות החוק והעובר על הוראות החוק, דינו – מאסר שישה חודשים או קנס בשיעור הקבוע לחוק העונשין (כ-14,400 שקלים חדשים).

חכ מיקי זוהר

חבר כנסת מיקי זוהר

ח"כ מיקי זוהר אמר היום: "ארגוני החרם באירופה משתמשים באופן ציני במושגים של 'זכויות אדם' ומלחמה נגד "הכיבוש הישראלי" אבל האג'נדה הפוליטית שלהם היא להחרים את ישראל כולה ולחתור תחת קיומה כמדינת העם היהודי. מדובר בצביעות בוטה ומוסר כפול כיוון שארגונים אלה אינם מחרימים אזורים אחרים בעולם הנמצאים תחת "כיבוש". אם האיחוד האירופי ממליץ למדינות החברות בו לסמן מוצרים מישראל, עלינו כמדינה, לנקוט באותה דרך ולסמן בצורה ברורה תוצרת המיובאת ממדינות המחרימות. כך יוכל הצרכן הישראלי לבחור אם ברצונו לרכוש תוצרת ממדינה מחרימה או להחרים אותה בחזרה"

כתבות נוספות:  הרצח בפנימייה במושב רווחה. ההורים תובעים מליונים