סיכום קצר על 2017

עוד קידוש אחד, הבדלה והופ הסתיימה 2017. לאן שלא תסתכל התקשורת כולה עסוקה סיכומים ותחזיות עתידיות. קילומטרים של כתוב, מסכמים הכל וחוזים הכל. מישהו מוכן לקום ולאמר שהוא זוכר משהו מהסיכומים ותחזיות לתחילת 2017. למשל את העובדה שהבטיחו לנו סוף עולם ולמזלנו לא עמדו בהבטחה.

בסוף שנת 2016 ממש רגע לפני שפרצה לחיינו 2017 התבשרנו שעל פי תיאוריית קונספירציה חדשה, 4,000 רעידות האדמה שפקדו את העולם מתחילת השנה מסמנות על סופו בחזקת "אלוהים נותן לנו סימני אזהרה רבים". תיאוריית קונספירציה הזאת טענה כל הגזע האנושי ייכחד עד סוף שנת 2017. הוגי התיאוריה, נוצרים קיצוניים מהאתר "Signs of End Times" טענו כי יש להם לא פחות מ"הוכחות כתובות מהתנ"ך, שהעולם כפי שאנו מכירים אותו יגיע לקצו עוד השנה. לשנת 2017 יש עוד כמה שעות אבל ככל הנראה תחזית סוף העולם הזאת תסיים בדיוק במקום שסיימו חברותיה, בפח הזבל של ההיסטוריה.

סיכום קצר על 2017 : מזג האוויר – היה חם. המצב בגבול – מתחמם. המצב בממשלה – היה חם מאוד. מצב ראש הממשלה – לוהט. מצב יו"ר הקואליציה, דוד ביטן – רותח. חברת טבע – לבה רותחת. המשק הישראלי – מפגין קרירות למצב ושומר על אבטלה נמוכה והשקעות גבוהות. הדלק עלה, הקניות בסופר עלו מאוד, גם מחירי הדירות. לפי כל הסקרים רובינו המוחלט מאוד מרוצה מהחיים בארץ ואפילו מגדיר אותם טובים מאוד. תוחלת החיים של הנשים שוב עלתה על זה פני זו של הגברים בארץ.

בשנת 2017 מערכת הבריאות פה אצלנו בדרום הייתה פחות טובה משל אלה שגרים במרכז הארץ או בירושלים. 450 עובדים איבדו את מקום עבודתם בויסוניק ובסוגת. מפעל במבה של אוסם החל השנה את המעבר מחולון לאזור התעשייה קריית גת. הדליקו אורות בכרמי גת, בינתיים רק ניסיון והתחילו, בהרבה איחור, לפתח את רובע הבנים. נכנסנו לשנת בחירות והעיר כולה בשיפוצים ורשימת המועמדים מתארכת.

רמי לוי בונה מרכז קניות גדול מאחורי סוגת. התחלנו לשלם על חנייה ופתאום אפשר לחנות ברחוב חשוון.

עכשיו אני מרגיש טוב. כמו כולם סיכמתי את שנת 2017 בהצלחה לשנת 2018 שנקווה שתהייה נחמדה אלינו.