סגרו מעגל עם חיוך: עמידר העניקה לכ-30 ילדים מהדיור הציבורי בקריית גת אלבומי תמונות מבר המצווה שחגגו בכותל המערבי

התרגשות רבה נרשמה בשבוע שעבר במרכז השירות של עמידר החדשה בעיר קריית גת, עם הגעתם של כ-30 ילדים מהדיור הציבורי המלווים במשפחותיהם לטקס בו העניקו להם נציגי עמידר שי צנוע – אלבום תמונות המהווה מזכרת מאירוע בר המצווה שלהם בכותל המערבי.

כזכור, לפני כחצי שנה עשרות ילדים ממשפחות בדיור הציבורי חגגו בר מצווה בכותל המערבי, בסיוע משרד הבינוי והשיכון, עמידר החדשה, עמותת שחק והקרן למורשת הכותל. הפרויקט החל כיוזמה של אגף קשרי קהילה בעמידר, שזיהה צורך של משפחות רבות שלא יכולות להרשות לעצמן לממן אירוע בר ובת מצווה לילדיהם ולרכוש עבורם טלית ותפילין. אנשי השטח של החברה הלאומית לשיכון איתרו את המשפחות, יצרו עמן קשר וצירפו אותן ליוזמה. הילדים, בנים ובנות מצפת, קריית גת ורמלה השתתפו בתכנית הייחודית לזכרו של רא״ל אמנון ליפקין שחק ז״ל שמטרתה להפוך את ההכנה לקראת גיל המצוות לחווייתית ומרגשת יותר עבור הנערים ומשפחתם, ולחזק באמצעות תכנים מעניינים וערכיים תחושה של שייכות למסורת ומורשת ישראל.
האירוע בכותל זכה להצלחה רבה ומלבד המעמד המרגש של העלייה לתורה כלל גם את התכנסות המשפחות והילדים בבית הכנסת "תשובה" שבמנהרות הכותל, שם בורכו על ידי רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ' וכן הענקת תפילין וטלית לבני המצווה ופמוטים וסידור לבנות המצווה. כמו כן, המשפחות החוגגות ערכו ארוחת צהריים משותפת עם שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, וסגנו ז'קי לוי.