סבתא שותלת בגשם ביגוניה וגרניום בניאגרה

ביום שני בבוקר ממש רגע לפני השעה שמונה ירד גשם בגן של שוש והסייעות ורדה ואביבה, גן הילדים המושלם שבו משכילה הקטנה. לא טיפטוף מעצבן, גשם אמיתי כזה שגרם לנוח להתחיל לחשוב על תיבה. בחצר עמדה הקטנה עטופה היטב במעיל הוורוד ומוגנת לגמרי במטריה הוורודה עם תמונות של מיני מאוס, לידה עמדה סבתא ללא מטריה מאוד רטובה ושתלה בתוך ניאגרה, כן המיתקן הזה של המים בשירותים, גרניום וביגוניה. היפה מתחת למטריה חילקה לסבתא הוראות תוך שהיא דואגת שאף טיפה לא תחדור אל מתחת למטריה סבתא מנגד עבדה בגננות טבולה בבוץ בלי מטריה ורטובה מאוד.

אם לרגע המצב הזה נתפס בעיניכם קצת בלתי סביר בעליל סבתא תסביר בשמחה רק שלצורך ההסבר יש לנוע אחורה בזמן. ט"ו בשבט מסתובב בגן הילדים של הנהדרת כבר שבועיים. חג חביב, אף אחד לא ניסה להרוג את כל העם היהודי, אף גיבור או גיבורה לא הצילו אותנו ברגע האחרון מה שחוסך לנו צום או תענית או מגילה עצובה, אין גיבורים שרוכבים על אריות אין עצובות שצריכות להתחתן עם מלך טיפש בקיצור שקדיה פורחת ומחירי הפירות היבשים מטורקיה חוגגים בשמים. אבל נחזור אחורה. בערך כשהכריזו על הסתיו קיבלו כל ילדה וילד פיקוח מלא על אדנית שעשויה מניאגרה תלויה על גדר גן הילדים. בניאגרה כבר היה שתול פרח במצב שתיל קטן שמהר מאוד הפך לשתיל עם ניצן ומשם לשתיל עם פרח ומשם לפרח גדול ונבול כי ככה זה פרחים. משפרץ ט"ו בשבט באופן מוחלט בתחילת השבוע הודיעה הגננת שוש שהפרחים הנבולים פינו את מקומם וכעת משהניאגרות פנויות כל אמא או אבא או אם אפשר לארגן איזה סבתא ישתלו עם הילד או ילדה צמח לתפארת ט"ו בשבט. השתילה כך על פי הגננת שוש היא בסגנון חופשי.

סבתא שתמיד אבל תמיד מקשיבה לגננת שוש אספה ביום ראשון את היפה והנהדר ומיהרה למשתלה , המוכשר הסתכל על המשתלה מחלון המכונית והכריז שהוא נשאר במכונית בטענה ששתילת פרחים בחלקים שפורקו מבתי שימוש זה לתינוקות בגן, (הנהדר כבר כובש כיסא בכיתה ג ומפגין גבריות נוסח סיירת גולני זאת אומרת: מפשיל שרוולים ורועד מקור, אומר שחריף זה טעים ושותה ליטרים של מים, בקיצור גברברון), סבתא והקטנה סיירו במשתלה המאוד גדולה, לאחר התלבטות ממושכת בין כל האפשרויות של כל הפרחים הוורודים הגדולים והפרחים הוורודים הקטנים והפרחים שיהיו וורודים בעתיד החליטה הקטנה על גרניום בפריחה וורודה וביגוניה ורדרדה לחלוטין. השתלן , זאת אומרת המוכר במשתלה, אמר שאלה שתילים מצוינים לניאגרה שתלויה על גדר בחצר של הגן של שוש ושיכנע את היפה לקנות גם דחלילה, יש לה קוקיות, מקש בטענה שזה בדיוק מה שהניאגרה צריכה.
וככה מצאה עצמה סבתא בבוקר יום שני השבוע רטובה מאוד חופרת בתוך הבוץ שבתוך הניאגרה שתלויה על הגדר של הגן של שוש ושותלת את הגרניום והביגוניה זו לצד זו עם דחלילה מקש באמצע..

אחרי כמה דקות והמון טיפות של גשם עמדו סבתא ואהובה הקטנה שלה והביטו בעיניים מאושרות על הגדר בגן שעליה תלויה הניאגרה שבה ביגוניה וגרניום ודחלילה מקש הכל בפריחה וורודה לתפארת ט"ו בשבט.