סבתא טובעת בדמעות

הימים ימי מסיבות סיום. יפתי שלי חגגה ביום שישי מסיבת סיום גן חובה. הקטנה שגדלה פלאים עולה לכיתה א'. חגיגה שגרמה לסבתא להזיל דמעות התרגשות בכמות שפותרת בצורת ממוצעת.

מסיבת סיום גן חובה היא מסיבה מאוד מיוחדת כי בסופה צעדה הקטנה עטויה בסרט כחול עליו כתוב, שהיא המצוינת, עולה לכיתה א' וכדי שההכרזה תהייה ברורה עטרה הגננת את תלתלי הזהב של הנהדרת בכובע סטודנטים.

בשעת בוקר סבירה מאוד התייצבה סבתא לבושה חגיגי מאוד מאוד בגן החובה המאוד מאוד מאוד מושלם של הקטנה. במקום הסתובבו אימהות ואבות שדיברו על כל מיני דברים שאימהות ואבות שנפגשים בגן מדברים וסבתא אחת שישבה בפינה עסוקה בלהסתיר את הדמעות, כי כשסבתא מתרגשת מהנהדר והמתוקה מיד מתחילים לצנוח לה דמעות ללא שליטה.

המסיבה התחילה בדיוק בשעה היעודה כי שוש הגננת ידועה בהתחלות מדויקות. הקטנים עלו נרגשים זימרו ודיקלמו וסבתא שישבה בפינה הזילה דמעות על פי לוח הריקודים. היפה רוקדת ושרה סבתא בוכה, הקטנה יושבת וממתינה לתור שלה, סבתא יושבת וממתינה לתורה להזיל דמעות .

ואז כמעט בלי הודעה מוקדמת מושלך הס בגן. הבוגרים צועדים בסך, אחת מהן שבמקרה בולטת ככוכב הצפון היא אהובת ליבה של סבתא. צועדת גאה, שימלתה הלבנה נוצצת, מבטה קדימה ועל החזה מתנוסס לה סרט כחול המכריז שהיא הקטנה הנהדרת עולה לכיתה א'. סבתא נשנקת, הדמעות זולגות בלי שליטה. הכל רטוב הפלאפון, החולצה החגיגית, הרצפה, הכסא הרגלים של סבתא רועדות ואין לרעד הזה שום קשר לגיל. סבתא גאה כל כך שהשערות שלה מזדקפות כדי להכריז על גודל האירוע.

שנת לימודים שלמה עברה על סבתא בגן של המתוקה. צוות חם ומחבק. גננת ענקית והמון המון כבוד לאנשים האלה שכל בוקר קיבלו את הנהדרת והחזירו אותה בצהרים מאושרת.
סבתא שוב בוכה בלי שליטה. ברור שמהתרגשות וגם קצת מהחריף של הבורקס הטורקי.