סבתא טובעת בדמעות משמחה כמובן, רק משמחה

ממש עוד מעט שנה חדשה. אני כבר רואה אותה בקצה הרחוב ממתינה, צחורה וטהורה ממתינה לה שנת תשע"ח. כולה חדשה עמוסת תקוות והבטחות. סבתא שהיא אדם מתרגש בקלות בכל הקשור לשנה חדשה גילתה שאפשר להזיל דמעות ב – 50 גוונים.

בסוף השבוע הקטנה מדדה את שמלת התחרה לבנה ובוהקת. את תלתלי הזהב שלה עיטר סרט לבן והיא כולה מצחקקת באושר סובבת סחור סחור תלתלי מרחפים סביב פניה המתוקים. סבתא כצפוי מנגבת דמעה של אושר ומבקשת מאלוהים שישמור עליה. סבתא הזילה דמעות. הנבון מדד חולצה לבנה בוחן את דמותו במראה. כל כך נאה, כמעט בראש גבה משנה שעברה. הדמעות של סבתא כבר ניגרות ללא שילטה.

עוד מעט נשב לשולחן החג. בני וכלתי שיהפכו השנה להורים בפעם הראשונה. סבתא כמובן מזילה דמעות של אושר. בתי וחתני שחוגגים גם השנה עוד ניצחון קטן על מחלה ארורה. סבתא ממש בוכה וטוענת שנכנס לה פלפל לעיניים. האוכל שיוגש לשולחן הוא הניצחון שלנו על מי שמחרחר מלחמה בין עדות לעדות. ניצחון על כל שונאי הימין מצד אחד וסולדי השמאל מצד שני. על השולחן יונחו זה לצד זה החריימה הטריפוליטאי והקרפיון האשכנזי. סבתא מנגב תבסתר דמעות נוספות. וכולנו נברך בשמחה שנהייה לראש ולא לזנב.

סבתא עומדת בצד מסתכלת על כולם באהבה אין קץ ובלב בפנים מברכת, חזק חזק בתוך הלב, את המתנות האלה שאלוהים שולח לה בדרך של החיים. הדמעות זולגות היא מסבירה לנוכחים הם דמעות של אושר כי בסופו של דבר זה מה שחשוב לסבתא בחיים שלה.

כשהכל ייגמר וסבתא תשטוף כלים, כי סבתא תמיד שוטפת בסוף הארוחה כלים, הנהדרת , הנבון וסבתא יערכו רשימת הבטחות לשנה החדשה: סבתא תבטיח לעשות ספורט לפחות שלוש פעמים בשבוע. הנהדרת מבטיחה להקשיב לאמא והנהדר מתחייב לסדר ילקוט כל ערב ולא לריב עם אמא בבוקר. סבתא מקשיבה להבטחות והדמעות זורמות ללא מעצורים. משמחה כמובן, רק משמחה.

כתבות נוספות:  בגלל מצוקה כספית עיריית קריית גת תסתפק בקבוצה בליגה ב' במקום קבוצה בלאומית

שנה טובה
סעו בזהירות שניפגש פה גם בטור הבא.
סבתא של נדב ושי