נתי כהן: "ידענו להרים את עצמנו שוב ושוב מהקרשים"

נתי כהן ,בן 43, נשוי + 2 מפתח תקווה. נתי נולד בחולון ושיחק במחלקת הנוער של הפועל חולון ובתיכון קריית שרת. מגיל 17 התחיל במקביל למשחק הפעיל גם לאמן בהפועל חולון, שם אימן 11 שנים ברצף ועבר את כל שדרת האימון במועדון. לאחר מכן הוא המשיך בקריירת האימון, בין השאר בגליל עליון ובאקדמיה בווינגייט, וכמאמן ראשי של נבחרת הקדטים. בעונה שעברה הגיע נתי לק.גת אותה העלה לליגת העל, ולמרות כל הקשיים בדרך וכנגד כל הסיכויים לשרוד, הצליח להשאיר אותה עונה נוספת בליגה הבכירה.

נתי כהן | צילום: ולדיסלב מויסייב

נתי כהן | צילום: ולדיסלב מויסייב

נתי, איך אפשר לסכם עונה כזאת? כ"כ הרבה קשיים ופציעות, אבל הסוף מתוק.

"עונה ארוכה, מורכבת ולא פשוטה עברה עלינו כקבוצה. קרו לנו הרבה מאוד דברים קשים תוך כדי העונה, לא משהו שכל קבוצה עוברת בעונה אחת, אבל תמיד ידענו להתמודד עם הדברים באופן הנכון, להמשיך לעבוד קשה וללמוד מכל דבר. אני בטוח שהמערכת למדה המון מהשנה הזאת כמו שאני כמאמן. בסוף זה השתלם כיוון שהצלחנו לעמוד במשימה שלנו לשרוד בליגת העל."

איך ההרגשה עכשיו כשאתה אחרי זה?

"ההרגשה נפלאה, להצליח לעמוד במשימה זה תמיד דבר טוב, אנחנו אנשים תחרותיים ורוצים להצליח כל הזמן ועכשיו אחרי שהשלמנו את המשימה יש הרגשת סיפוק והקלה."

שיחקתם בלי בית, עברתם פציעות, החלפתם שחקנים, לא היה שלב שנשברת ואמרת זה הולך לכיוון רע מבחינתכם?

"כל הבעיות שהיו לנו מסביב וכל העניין של נקודת הפתיחה שלנו ביחס לשאר הקבוצות נתנו לי מוטיבציה עוד יותר גדולה, לקחתי הכל כאתגר, האמנתי לאורך הדרך שאנחנו נעבור הכל ביחד, היו כמובן רגעים יותר קשים אבל תמיד קמנו ליום המחרת מחוזקים ושאפתניים, הצלחנו לשמור לאורך כל הדרך המפותלת הזאת את כולם חיוביים, מאמינים וממשיכים לעבוד ביחד."

כתבות נוספות:  תאונה בכרמי גת

מאיר טפירו עבר הרבה עליות וירידות העונה, איך הייתה מערכת היחסים איתו?

"מאיר טפירו כמו כל שחקן עובר עליות וירידות במהלך עונה, זה דבר טבעי וידוע. מאיר תמיד המשיך להיות חיובי, ניסה לעזור למערכת גם ברגעים היותר קשים וגילה מנהיגות. מערכת היחסים שלנו היתה מקצועית וטובה, ולנגד עינינו תמיד עמדה הצלחת הקבוצה. מאיר היה שותף שלי העונה, התייעצנו הרבה ותרומתו הייתה מעבר רק לדקות משחק."

 בוא נדבר עליך, פעם ראשונה שאתה משלים עונה שלמה בליגת העל וגם עשית הישג. אתה מרגיש שהעונה הזאת שיפרה אותך?

"העונה הזאת למעשה היתה העונה הראשונה המלאה שלי בליגת העל, אני שמח שהייתה לכולם הסבלנות והאמונה וזה הוכיח את עצמו. השנה למדתי המון, עשיתי תוך כדי תנועה התאמות לליגת העל ובהחלט אני מרגיש מאמן טוב יותר ושלם יותר."

איזה מסקנות אתה לוקח איתך מהעונה הזו?

"יש המון מסקנות מהעונה הזאת החל מבניית הקבוצה ועד הפרטים הקטנים בתוך העונה, אני את המסקנות אקח איתי להמשך."

במבט לאחור, האם היית עושה משהו אחרת?

"תמיד עלינו לבדוק את עצמנו ולראות איפה טעינו ומה יכולנו לעשות אחרת וזה חלק מהלמידה והסקת המסקנות לקראת העתיד. מצד שני צריך לקחת בחשבון שלא כל דבר אפשר לעשות אחרת כי יש אילוצי תקציב וכדומה. "

מה היה הרגע הכי קשה העונה?ומה היה הרגע הכי מתוק?

"היו כאמור הרבה רגעים קשים, הפציעות, ההפסדים בשניות האחרונות כמו ההפסד בסיבוב הראשון באשדוד עם סל שקיבלנו על הבאזר, ההפסד באילת אחרי מחצית ראשונה מדהימה שלנו וההפסד בנהריה שהיינו בו בעמדת ניצחון בסוף. מהכל למדנו ואני בטוח שנשתפר לעתיד.כמובן שהיו גם רגעים טובים כמו הניצחון הדרמטי נגד הפועל ת"א בחוץ בגביע והניצחון הענק נגד האלופה הפועל י-ם ,ואיך לא, הניצחון הכי חשוב שלנו העונה בהרצליה."

כתבות נוספות:  כחצי מליון ביקרו ביערות קק"ל באזור השפלה והחוף במהלך חג הפסח

מה היה הערך המוסף של ק.גת ביחס ליריבות בתחתית?

"קריית גת הביאה העונה הזאת יכולת לשרוד, לעבור משברים ולצאת מחוזקים ביחד, ידענו להרים את עצמנו שוב ושוב מהקרשים, זה היה עם הרבה עבודה מנטלית. תמיד נשארנו קבוצה נלחמת, מנסה לנצח ולא מוותרת בקלות."

יכול להיות שדווקא ההגעה של קילינגסוורת' שינתה לכם את העונה? שחקן מנוסה שמכיר את הליגה וכל שבוע בא לעבוד.

"מרקו קילינגסוורת' הביא לנו משהו אחר שלא היה קודם, שחקן פנים אמיתי, מושך אש שיודע את העבודה בצבע. אין ספק שהבאתו תרמה לנו רבות והפכה אותנו לקבוצה תחרותית וחזקה. בכלל, מרקו הוא אדם מאוד תחרותי שרוצה רק לנצח ואלו דברים שלקבוצה היה חסר לפני כן. גם אלאנדו כמובן שתרם רבות לשינוי והפך לשחקן מאוד משמעותי עבורינו."

מה לגבי העונה הבאה, נראה אותך ממשיך בקבוצה?

"לגביי, אנחנו נשב בימים הקרובים לסכם את העונה שחלפה ולדבר על העונה הבאה, אני משוכנע ששני הצדדים יעשו מאמץ להמשיך יחד, אני מאוד אוהב את האנשים בהנהלה שאגב מגיעה להם מילה טובה על הסבלנות, הביטחון שנתנו והאמונה שנתנה לנו שקט לעבוד. אצטרך לראות מה הכיוון של הקבוצה, איך אפשר להמשיך בקו ההתקדמות כמערכת על מנת להביא את הקבוצה למקום טוב יותר. יש הרבה דברים שלמדנו כמערכת בעונה הזאת ואני רוצה לראות שעושים מאמץ להתקדם.כולנו רוצים בהצלחת המועדון."

מסר לאוהדים?

חלק מהקשיים שלנו נוגעים לעניין הקהל. סבלנו ממחסור קהל באולם באשקלון, אנחנו יודעים איזה קהל נהדר יש לק.גת והם הוכיחו זאת בעונה שעברה בליגה הלאומית ואני מקווה שבעתיד כולם יעשו מאמץ משותף על מנת שיגיעו וילוו אותנו יותר אנשים ובכל זאת מגיע המון קרדיט ותודה ענקית לאותם אלו שבאו תמיד, עודדו, תמכו ונתנו לנו הרגשה טובה בבית ולפעמים גם בחוץ, שאפו ענק לכם."

כתבות נוספות:  הרצח בפנימייה במושב רווחה. ההורים תובעים מליונים

משהו לסיום?

" לסיום אני רוצה להודות לכל מי שתמך, עזר ועשה על מנת שנצליח: לראש העיר אבירם דהרי שנתן לנו שקט כלכלי ותמיכה יפה בצרכי הקבוצה, ליו"ר תומר יאמין שנתן שקט תעשייתי, תמיד עזר, פירגן, תמך וידע להגיד מילה טובה ולחזק אותנו ברגעים הקשים, למנכ"ל כפיר סויסה שעשה ימים ולילות שהקבוצה תתפקד ושהדברים יקרו, שלא יחסר כלום, לתומר דראי שניהל את הקבוצה ביום יום ונתן מעצמו לקבוצה באופן יוצא דופן, לעמוס יאמין שהגעתו אלינו במהלך העונה שידרגה אותנו בכל נושא הלוגיסטיקה, לג'קי פיטשון הספורט טראפיסט שעבד ועמל רבות להכשיר ולהעמיד את השחקנים על הרגלים,  הייתה לו עבודה קשה העונה. תודה גדולה למומו אלמקייס מנהל הקבוצה שעזר בניהול היומיומי של הקבוצה  מילים חמות מגיעות גם לצוות העוזרים שלי אביעד אלמקייס שהולך איתי שנה שנייה באופן הכי מקצועי, עוזר בכל דבר שרק צריך ושותף מלא להישגים בשנתיים האחרונות ולגיא קפלן, שהצטרף השנה ונתן לנו עזרה מקצועית רבה, התגלה כאיש מקצוע מצוין וכאיש צוות נהדר. התברכתי בשניהם. אני לא שוכח גם את האוהד מס' אחד של הקבוצה מיקי זוהר שהמון ממה שיש לקבוצה זה בזכות היסודות שהוא הניח בשנים הקודמות,קרדיט ענק לאיש שהקבוצה זה הדבר החשוב ביותר שלו. אני מאחל לכולם קיץ נעים ורק בריאות. "