נרצח באמצעות מספריים במפגש "סגירת חשבון"

מאור נדקר בגבו בסכין מאולתרת ממספריים במהלך מפגש "סגירת חשבון" בין חבורות יריבות. הפרקליטות צפויה להגיש כתב אישום על הריגת מאור עוד היום.

כלי התקיפה, המספריים המופרדות שבאמצעותן נרצח מאור אלמקייס ז"ל

כלי התקיפה, המספריים שבאמצעותן נרצח מאור אלמקייס ז"ל

שחזור רצח מאור אלמקייס ז"ל בפארק גן עדן בקריית גת

״אני לא יודע מה נכנס בי באותו רגע״, שיחזור האירוע

הפרקליטות צפויה להגיש היום כתב אישום כנגד נער בן 16 בהריגת מאור אלמקייס בפארק "גן עדן" בקריית גת במהלך מפגש "סגירת חשבונות" בין שתי חבורות נוער בחודש שעבר. לקראת הגשת כתב האישום המשטרה פרסמה את הקלטת השיחה למוקד 100 ותמונות משחזור האירוע. במהלך המפגש, בו נכחו עשרות בני נוער התפתחה קטטה בין מאור אלמקייס לבין נער מהחבורה היריבה. אחיו של הצעיר, הנאשם בהריגה הגיע לסייע בקטטה והוציא סכין מאולתרת ודקר את מאור.

עם קבלת הדיווח הוזנקו למקום כוחות גדולים של משטרה. אלמקייס פונה לבית החולים ברזילי באשקלון שם נקבע מותו עקב אבדן דם רב. לאחר חקירה קצרה במקום נעצרו ארבעת החשודים במעורבות באירוע ונלקחו לחקירה בתחנה, בהמשך הוארך מעצרם של שלושה מהם.

מן החקירה עולה כי מספר שבועות קודם לכן הייתה קטטה בין שתי החבורות שבה היה מעורב אלמקייס. הקטטה הסתיימה ללא נפגעים ולא דווחה למשטרה. מאז קטטה זו, ניסו חבורת הנערים האחת לפגוע כנקמה בחבורה האחרת אליה השתייך הנער מאור אלמקייס. בליל חג שני של סוכות נקבע מפקד "סגירת חשבונות" בין שתי החבורות בפארק "גן עדן" בקריית גת. כעולה מעדויות רבות שגבו חוקרי משטרת קריית גת מעשרות נערים שהיו עדים לאירוע או לקחו בו חלק, התפתחה קטטה בין הנער מאור אלמקייס לבין צעיר מהחבורה האחרת. במהלך הקטטה הגיעו למקום אחיו של אותו צעיר וחברו (נער בן 16 תושב קריית גת אשר הוא הנאשם בהריגה) על מנת לסייע לצעיר בקטטה. בשלב מסוים הוציא אותו נער סכין מאולתר (מספריים שהופרדו לשניים) אשר החזיק בכיס מכנסיו, ודקר את מאור בגבו פעם אחת בחוזקה. דקירה קטלנית זו גרמה לו לאובדן רב של דם ובהמשך למותו. כאמור אותו נער שדקר הוא אחד מהצעירים שעצרו שוטרי תחנת קריית גת בפיקודו של סנ״צ אבי אלקסלסי עוד באותו הלילה.

זירת הרצח, ערב האירוע

זירת הרצח, ערב האירוע

במהלך החקירה הוארך מעצרו של הנער החשוד במעשה הדקירה מספר פעמים. בחקירתו הודה במיוחס לו ושיחזר את האירוע. בהמשך הסגיר את כלי התקיפה (המספריים) עמו דקר למוות את מאור. לטענתו הגיע למקום כדי לעזור לחברו, וכשנשאל מדוע דקר את מאור לא ידע להסביר וטען: ״אני לא יודע מה נכנס בי באותו רגע״. לאחר שהובררו פרטי האירוע, שוחררו לביתם שני הצעירים הנוספים שנעצרו.

כתבות נוספות:  נעצר תושב קריית גת על גידול וסחר סמים במושב סמוך לקריית גת

בתום חקירה מאומצת וממושכת ולאחר שחוקרי משטרת קריית גת ביססו תשתית ראייתית כנגד החשוד, צפויה פרקליטות מחוז דרום להגיש כנגדו כתב אישום עם בקשה למעצר עד לתום ההליכים. כתב האישום יוגש בבית משפט מחוזי ב״ש. סעיף האישום המרכזי העומד כנגד החשוד הינו: הריגה. מפקד משטרת מרחב לכיש נצ״מ אלי כזרי אמר: ״מדובר באירוע חמור של אלימות בקרב בני נוער שהסתיימה במותו הטראגי של נער. לצערי תופעת האלימות בקרב בני הנוער הינה שכיחה ואנחנו נדרשים לטפל בה לעיתים קרובות הן באמצעות בפעולות מניעה והן באמצעות פעולות אכיפה. כפי שכבר אמרתי בעבר אנחנו נמשיך וננהג באפס סובלנות ובמלוא החומרה כלפי אלימות מכל סוג שהיא בכל מקום שהוא״.

צילום: חטיבת דובר המשטרה.