נפתרה התעלומה: נעצרו החשודים בתאונת פגע וברח

בתום חקירה מאומצת שהתנהלה ע״י היחידה המרכזית של משטרת מרחב לכיש, היום יוגשו כתבי אישום כנגד שני חשודים,אחד מהם בן זוגה שגרם בחודש שעבר למותה של הצעירה באהיה מאנע. בתחילה גופתה נמצאה בכביש 4 והיה חשד כי מדובר בתאונת פגע וברח. ואולם במהרה החקירה הובילה לכיוונים אחרים בעקבותיהם נעצרו בן זוגה וחבריו בחשד לגרימת מותה. כך חשפו חוקרי ימ״ר לכיש את אשר התרחש באותו הלילה.

אילוסטרציה | צילום: ויקימדיה, יאיר הנווט

אילוסטרציה | צילום: ויקימדיה, יאיר הנווט

בתאריך 15.08.2015 (בלילה שבין יום שישי לשבת) לקראת השעה 03:00 התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי על גופת אשה המוטלת על כביש 4 באזור צומת ניצנים. עפ״י העובדות הראשונות בשטח והדיווחים שהתקבלו במוקדי החירום, תחילה היה נראה כי מדובר בתאונת פגע וברח. כעבור מספר דקות הגיעו למקום ניידות משטרה בוחני תנועה ומעבדת זיהוי פלילי של מרחב לכיש, ובמקביל נקבע את מותה של הצעירה- באהיה מאנע, בת 20 תושבת העיר באר שבע.

עם התפתחות החקירה ובדיקת הנסיבות בשעות שלאחר האירוע, במשטרת מרחב לכיש התחזק החשד כי לא מדובר על תאונת דרכים. ביום שלמחרת האירוע החליט מפקד משטרת מרחב לכיש נצ״מ אלי כזרי להטיל את החקירה על צוות חקירה מיוחד שהורכב מהיחידה המרכזית של משטרת מרחב לכיש בפיקודו של סנ״צ יגאל קלימיאן יחד עם קצין הנוער של המרחב.

במשך מספר ימים ניסו חוקרי ימ״ר לכיש להבין מה היה באותן שעות שלפני מותה של הצעירה ובעצם מה ומי גרם למותה. בתאריך 18.08.2015 עצרו בלשי ימ״ר לכיש את החשוד המרכזי בגרימת מותה, אדם בשנות העשרים המוקדמות לחייו תושב שגב שלום. החשוד שנעצר היה במשך השנה וחצי האחרונות בן זוגה של באהיה מאנע.
בחקירתו מסר גרסאות שונות וטען בין היתר כי שניהם יצאו לבלות יחד עם שני חברים נוספים בעיר בת-ים ובהמשך הערב היא ברחה ונעלמה להם. גרסה זו הופרכה בהמשך ע״י חוקרי ימ״ר לכיש.

בעל הרכב (שגם נהג בו בעת קרות האירוע) תושב שגב שלום נעצר למחרת (19.08), וסיפר גרסה סותרת. לטענתו בנסיעה חזרה הביתה מהבילוי המשותף הוא שמע את הדלת נפתחת מספר פעמים. חברו (בן זוגה של באהיה) אמר לו לעצור ואז היא קפצה מהרכב ללא סיבה.

בהמשך נעצר חשוד שלישי שישב ליד הנהג בעת האירוע. הוא סיפר כי ישן במהלך הנסיעה ולא ראה דבר. בהמשך חקירתם, המשיכו השלושה לשנות גרסאות שוב ושוב לגבי נסיבות האירוע.

עם התפתחות החקירה ואיסוף ראיות ועדויות נוספות, התברר הסיפור לאשורו והופרכו גרסאותיהם של השלושה. כעולה מן החקירה הארבעה נסעו יחד לבלות בפאב בעיר בת-ים, שם אירע ויכוח בין בן זוגה לאדם אחר, בעקבותיו סטרה באהיה לבן זוגה לעיני כל. בתגובה הוא הכה אותה ודחף אותה, ובדרכם של השלושה חזרה לכיוון ביתם המשיך להכות בה בעוצמה בתוך הרכב.

חוקרי ימ״ר לכיש שטיפלו בתיק לכל אורכו, סבורים כי לאחר שהכה אותה נמרצות הוא השליך אותה מחוץ לרכב, מה שהוביל וגרם למותה.

בשלב זה השלושה עצרו את הרכב בצד הדרך, ולאחר שהבינו/ וידאו שהיא לא בחיים נמלטו מהזירה, לא לפני שנטלו ממנה את מכשיר הפלאפון שלה, הפרידו את כרטיס ה-sim, והשליכו אותו יחד עם עוד פריטי לבוש נוספים באזור צומת יד מרדכי. עפ״י החשד בהמשך הנסיעה לכיוון שגב שלום, השלושה תיאמו ביניהם גרסאות לגבי האירוע.

מעצרם של שלושת החשודים הוארך מספר פעמים, ובמשך תקופת זמן זו ביססו חוקרי ימ״ר לכיש תשתית ראייתית כנגד שניים מהחשודים (בן זוגה וחברו שנהג ברכב). היום צפויה פרקליטות מחוז דרום להגיש כנגד שני החשודים כתבי אישום. כתב האישום החמור יותר יוגש כנגד 'בן הזוג לשעבר' בבית משפט מחוזי באר שבע בגין גרימת מותה של הצעירה ושיבוש הליכי חקירה.

מפקד משטרת מרחב לכיש נצ״מ אלי כזרי ציין: ״מבחינה עובדתית האירוע התחיל במסווה של תאונת פגע וברח לכל דבר ועניין. ואולם, במהרה הבנו כי מדובר במשהו אחר ולא הרפינו עד לבירור הנסיבות במלואן, ובהמשך עד למעצר החשודים שגרמו למותה של באהיה. מעצרם והגשת כתבי האישום נגדם, מתאפשרים הודות לנחישות החוקרים שטיפלו בתיק. מדובר בימים ולילות של חקירה יסודית ומקיפה אשר במהלכה הושקעו משאבים ומאמצים רבים בכדי להגיע לחקר האמת ולהעמיד לדין את המעורבים״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.