נפגעים נוספים מהמשבר הכלכלי של עיריית קריית גת: עמותת החסד משביר לגת נותרה בלי מבנה

אחרי 16 שנים עמותת החסד משביר לגת נאלצת לעזוב את מבנה התעשייה בו היא פועלת. חברת מבנה תעשייה שתרמה את המקום לעמותה החליטה להפסיק את הפטור מתשלום שכר דירה. העירייה שהבטיחה לסייע הודיעה לעמותה שהיא בקיצוץ עמוק ולא תוכל לעמוד בהבטחה. 50 משפחות שהעמותה מספקת להן אוכל כל שבוע עלולות להיוותר בלי מזון.

"קיבלנו כרטיס אדום" אומר איציק אסולין "אחרי 16 שנה של פעילות רצופה בה חילקנו כל שבוע כ 50 ארגזים למשפחות, 2500 מנות בשנה, 40,000 מנות לאורך 16 שנות הפעילות לשמחתנו מעולם לא נזקקנו לסיוע מהעירייה או לתקציבים ממנה. לפני מספר חודשים חברת מבנה תעשייה שתרמה לעמותת משביר לגת את המבנה ב 10 שנים האחרונות החליטה (כהחלטת הנהלה) להפסיק לממן תרומות מבנים בכל הארץ (כמובן שאנו מודים להם על כל התקופה הזאת), פנינו לפני הבחירות לראש העירייה, אבירם דהרי ולעזור האישי שלו, רפי ואזנה שניסו למצוא פיתרון אם במבנה חלופי ואם דרך מימון.
אסולין ממשיך: "לאחר פגישה שהייתה בלשכה עם רפי, אבירם וקרן מנהלת מחוז דרום של מבנה תעשייה התחייבו אבירם ורפי שידאגו למימון של המבנה בשנת 2019 והלאה דרך המתנ"ס – תרבות תורנית. לחצו ידיים וחשבנו שהכל בא על מקומו בשלום.
כמובן שלא היה ניתן לחתום על חוזה לפני הבחירות ונאמר שהכל יסודר אחרי…לאחר הבחירות כאשר נשלח החוזה לחתימה מול המתנ"ס ניסיתי לתפוס את כל מי שהיה ללא הצלחה…

לאחר מספר רב של פעמים נשלחה אליי הודעה בזה הלשון ואני מצוטט: "איציק ערב טוב, לצערי אנו מתמודדים עם קיצוץ גדול בתקציבנו ואנו בהליך התייעלות עמוק ולכן אין באפשרותנו להיכנס להתחייבויות חדשות"

בעצם עמדנו מול שוקת שבורה", ממשיך איציק" בזבוז הזמן היקר והבטחות השווא שניתנו מצד העירייה לא הותירו בידינו זמן. לו היינו יודעים זאת מהתחלה היינו מנסים למצוא פיתרון אחר בלי לחץ של זמן – פינוי המחסן תוך 5 ימים"..

איציק אסולין מסיים בכאב:

"במידה ולמישהו יש פיתרון קסם אשמח לשמוע".

עיריית קריית גת פרסמה הבהרה לעניין "המשביר לגת" :
אין לעיריית קריית גת שום קשר להפסקת פעילות עמותת המשביר לגת.. עיריית קריית גת תשמח לבחון הקצאת מחסן לעמותת המשביר לגת אם תמלא העמותה בקשת הקצאה כמקובל. הציפייה שעיריית קריית גת תתחיל לממן את דמי שכירות המבנה עבור פעילות העמותה אינה ריאלית במיוחד כאשר התושבים מצפים (כפי שנטען לא פעם בתקופת הבחירות) שהעירייה תפעל לצמצום הגרעון הכספי ולא להגדלתו , ויודגש חזור והדגש, לעיריית קריית גת אין שום קשר לדרישות הכספיות החדשות של בעלי המבנה. העירייה אכן שקלה לסייע לעמותת המשביר לגת בתשלום דמי שכירות המבנה אולם במצבה הכספי הנוכחי היא אינה יכולה להרשות לעצמה הוצאות והתחייבויות חדשות. העירייה שבה ומבקשת מהעמותה להגיש בקשת הקצאה מסודרת על מנת שתבצע איתור מחסן עירוני אשר ישמש את פעילות העמותה.