נעצר תושב האזור שרימה נהגי מוניות

היום תבקש המשטרה להאריך מעצרו של תושב דרום הארץ שנעצר אתמול ונחקר בחשד שבמשך חודשים 'עקץ' וגנב במרמה ובתחכום אלפי שקלים מנהגי מוניות ברחבי הארץ

אמש, נעצר במרכז העיר גבר כבן 50 החשוד בעוקץ והונאה של נהגי מוניות, והוא הובא לחקירה במחלק ההונאה ביחידה המרכזית בירושלים.

החוקרים שמיד פתחו בחקירה, נחשפו לשיטת הונאה ומרמה בסדר גודל חוצה מחוזות, ועם התקדמותה פעלו אל מול תחנות משטרה נוספות ברחבי הארץ, וריכזו עשרות תלונות בהן מתואר דפוס פעולה דומה.

מהחקירה עולה, כי עפ"י החשד מזה מספר חודשים נוהג החשוד לפעול בדפוס פעולה בו מזמין שירותיהם של נהגי מוניות ברחבי הארץ, ועפ"י החשד במהלך הנסיעה נהג להציג עצמו כאיש עסקים ולגרום להם להעביר לידיו כספים בשווי אלפי שקלים עבור הצעות עסקיות שונות, ולאחר מספר דקות עפ"י החשד היה 'נעלם' עם כספם מבלי לקיים חלקו בעסקה ומבלי שיכלו להשיגו או ליצור קשר עמו.

מיד עם קבלת הדיווח פעלו השוטרים למעצרו של החשוד והעברתו לחקירה במחלק מחלק ההונאה. במהלכה נחשפו לדפוס פעולה שיטתי במהלכו עפ"י החשד, פעל בעורמה ובתחכום 'הכניס' החשוד יד לכיסם וגנב את כספם.
משטרת ישראל ממשיכה כל העת לפעול הן במישור הגלוי והן במישור הסמוי לאיתורם, מעצרם וחקירתם של עבריינים, שבעורמה עושקים וגונבים כספם של אזרחים תמימים. כנגדם תפעל המשטרה ביד קשה למיצוי מלוא הדין.