נעצר שודד הטלפונים

בתום פעילות של משטרת אשקלון, נעצר נתין אריתראה אשר שדד בשבוע שעבר באותו היום ובהפרש של דקות אחדות, טלפונים משתי נשים באמצע הרחוב. שוד נוסף שניסה לבצע באותו היום נכשל. הוא נעצר ע״י הבלשים, והיום בתום חקירתו, יוגש כנגדו כתב אישום.

הסמארטפונים שנשדדו, ובתום בפעילות המשטרתית הושבו לנשים

הסמארטפונים שנשדדו, ובתום בפעילות המשטרתית הושבו לנשים | צילום: חטיבת דובר המשטרה

בתאריך 03.11.2015 אירעו באשקלון 2 מקרי שוד וניסיון שוד נוסף. במוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי התקבלו בזה אחר זה, דיווחים על שודים של טלפון סלולרי מנשים מבוגרות. כל מקרי השוד קרו בהפרש של דקות בודדות האחד מהשני, וכולם בשכונת העתיקות בעיר אשקלון.

עוד באותו היום ביצעו שוטרי הסיור של משטרת אשקלון סריקות אחר החשוד במעשה ונפתחה חקירה. באותו הלילה התקבל מידע מודיעיני במשרד המודיעין של משטרת אשקלון אודות זהותו של החשוד- נתין אריתראה המתגורר באשקלון. ביום שלמחרת השודים, בלשי משטרת אשקלון של מרחב לכיש ביצעו תצפיות לעבר ביתו של החשוד. בשעות הבוקר המוקדמות עת יצא מפתח ביתו, נעצר החשוד ע״י הבלשים. בחיפוש שערכו הבלשים בביתו נמצאו שני מכשירי הסמארטפון שנשדדו יום קודם לכן. החשוד נלקח לחקירה במשטרת אשקלון, שם הודה במעשים וזוהה ע״י הקורבנות כמי שביצע את השודים.

כעולה מן החקירה שהתקיימה במשרדי התשאול של משטרת אשקלון, החשוד עקב אחר נשים פוטנציאליות שהלכו ברחוב. הוא שוחח עמם ע״מ להסיח את תשומת לבן, ואז ברגע אחד חטף מידיהן את הטלפונים הסלולרים. בשני מקרים הצליח במעשה השוד ונמלט מהמקום, ובמקרה נוסף נכשל במעשה השוד ונמלט בידיים ריקות.

ביום חמישי הוארך מעצרו של החשוד, ואמש הוארך בשנית תוך שהוגשה נגדו הצהרת תובע. היום, במהלך השעות הקרובות, צפוייה פרקליטות מחוז דרום להגיש כנגד החשוד כתב אישום בבית משפט מחוזי ב״ש בגין 2 מעשי שוד וניסיון שוד נוסף.

כתבות נוספות:  חוק הלאום – גאווה יהודית, גאווה ישראלית