נעצר חשוד בעבירת מין בקטינים בקריית גת

הותר לפרסום: תושב קריית גת יליד 1982 נעצר לפני כעשרה ימים בחשד לעבירות מין בקטינים מתחת לגיל ארבע-עשרה. מהחקירה עולה כי החשוד נהג לפתות את קורבנותיו להגיע אל חדר ביתו באמצעות משלוחי המבורגרים ומשחקי וידאו. מעצרו הוארך מעת לעת לטובת מיצוי החקירה וחומריה הועברו לעיון הפרקליטות.

תושב קריית גת נעצר על ידי משטרת ישראל בתאריך 1.7.18 והועבר לחקירה בתחנת המשטרה בקריית גת לאחר שהתקבלו אודותיו מספר תלונות מהורים לילדים בגילאי 12 לערך כי החשוד ביצע בילדיהם עבירות מין. פעילות משטרתית חקירתית מהירה הביאה למעצרו של החשוד עת שהה מחוץ לעיר קג"ת והוא הועבר לחקירה בתחנת המשטרה שם בתחילה שמר על זכות השתיקה. מעצרו של החשוד הוארך בבית המשפט מעת לעת ובמהלך ימי מעצרו מסר זה את גרסתו לחוקריו בקור רוח מצמרר, גרסה בה קשר עצמו לחשדות המיוחסים לו. כמו כן, בחיפוש שנערך בביתו, מצאו חוקרי המשטרה ראיות הקושרות את החשוד לעדויות הקשות אותן מסרו הקטינים. "מדובר באחת מהחקירות הקשות בשנים האחרונות. חשוד קר רוח שניצל את תום ליבם של קטינים מבלי שבחל ולו במעט חמלה כלפיהם, לעיתים גם לעיני חבריהם, ופגע בהם מינית, וכל זאת "בתמורה" למשחקי וידאו משוכללים בחדר ביתו", ציינו החוקרים.

בתאריך 28.6.18 בשעות ערב התקבל דיווח במשטרה מתושבת העיר, אם לקטין כבן 12, כי חשוד ביצע מעשה מגונה בבנה ובמספר קטינים נוספים. בעקבות דיווח זה החלה חקירה רגישה בשיתוף מחלקת הרווחה ברשות המקומית, גורמי חינוך וגורמי חקירה מקצועיים בחקירת ילדים בגילאים אלו, על מנת לאתר קורבנות נוספים ובמקביל לאתר את החשוד במעשה. תוך כדי כך נאספו עדויות נוספות מהורים וקטינים נוספים אודות מעשיו החמורים של החשוד לכאורה ובמקביל לכך אותר ונעצר החשוד עת שהה בעיר חולון. הוא הועבר לחקירה בתחנת המשטרה בקג"ת שם בתחילה שמר על שתיקה, כאמור, אך בהמשך קשר עצמו לחשדות שנגדו מהם אף עולה כי פגע מינית באחד הקטינים במשך כשנתיים. בחיפוש אותו ערכו חוקרי המשטרה בביתו של החשוד נתפס מחשב נייד ומשחקי SPS כפי שתיארו הקטינים בעדותם, ובאמצעותם פיתה החשוד את הקטינים להגיע אל ביתו.
מעצרו של החשוד הוארך בבית המשפט לטובת המשך פעולות החקירה הנדרשות. במהלך ימים אלו נחקרו 7 קטינים, מתוכם 3 קורבנות עבירות מין קשות מצד החשוד, והאחרים שנכחו בחדרו של החשוד בעת שזה ביצע את מעלליו בחבריהם. עוד עולה בחקירה כי זה נהג לגעת באיבר המין של הקטינים, לבצע בהם מעשים מגונים וכלפי אחד הקטינים ביצע החשוד גם מעשה סדום. בנוסף, עלה בחקירה כי החשוד הבטיח לקטין בו ביצע מין אוראלי כי יקבל פרס בתמורה וכי צפו יחדיו בסרטים פורנוגרפיים.

בימים אלו סיימו חוקרי המשטרה את פעולות החקירה הנדרשות וחומרי החקירה הועברו לפרקליטות לעיונם.