נעצרו שב״חים החשודים בגניבת חומרי בניין מאתר בנייה בו עבדו

במשטרת אשקלון נתפסו במהלך היומיים האחרונים מספר שוהים בלתי חוקיים ברחבי העיר יחד עם אנשים המסייעים להם.

שלשום בשעות הערב התקבל דיווח למוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי על 2 אנשים חשודים שככל הנראה גנבו חומרי בניין והעמיסו אותם למונית. הדיווח התקבל ע״י מאבטח של אתר בנייה בשכונת אגמים בעיר אשקלון.
ניידות סיור של משטרת אשקלון הגיעו למקום, חברו למאבטח, ועיכבו 2 שוהים בלתי חוקיים ללא היתרי שהייה בישראל כשברשותם חומרי בנייה החשודים כגנובים. בנוסף עוכב נהג המונית בגין הסעת שוהים בלתי חוקיים.

החשודים נלקחו לחקירה במשטרת אשקלון של מרחב לכיש שם הכחישו החשודים את המיוחס להם. מעצרם הוארך עד יום ד׳ ובימים הקרובים צפויים להגיש כנגדם כתבי אישום בגין שהייה בלתי חוקית בישראל, גניבה ואחזקת רכוש החשוד כגנוב.

מספר שעות קודם לכן (יום א׳) עצרו שוטרי הסיור של משטרת אשקלון 3 שוהים בלתי חוקיים ואדם החשוד בהלנת שב״חים. בעקבות דיווח על שוהים בלתי חוקיים אשר לנו בדירה ברחוב אמנון באשקלון. שוטרי הסיור הגיעו למקום ובבדיקה שערכו מצאו כי שלושה מהלנים בדירה הינם פלשתינאים ללא היתרי שהייה בישראל. הם יחד עם אדם נוסף אשר שוכר את הדירה ומלין את השב״חים, נלקחו לחקירה בתחנת המשטרה באשקלון. בימים אלו חקירת המקרה נמשכת.

קצין השיטור והקהילה של משטרת אשקלון רפ״ק ליאור מצרפי מציין: ״בתקופה הזו אנו נקראים לאירועים רבים של אנשים חשודים. בחלק מן המקרים מדובר בפלסטינאים אשר חלקם ללא היתרי שהייה בישראל. מעבר לכך אנו מבצעים פעילות יזומה באתרי בנייה ובמאתרים נוספים. פעילות זו חשובה הן בהיבט הביטחוני והן בכדי למנוע עבירות פריצה ורכוש בהן מעורבים חלק מאותם שב״חים. חשוב לציין כי אנו נפעל ביד קשה גם כנגד אותם אנשים אשר מסייעים לאותם שב״חים בכך שהם מלינים, מעסיקים ומסיעים אותם״.

כתבות נוספות:  בבקשה סיימו את ההצללה