נעצרה כנופיית קטינים שהשליטו אימה בקרב בני נוער בגן יבנה

במשטרת קרית מלאכי ונקודת המשטרה בגן יבנה פעלו במרץ במהלך החודש האחרון בכדי לאתר ולהעמיד לדין כנופיית נערים אשר הטילו אימה על קטינים אחרים בישוב גן יבנה. לאחר פעילות ממוקדת ובתום חקירה מאומצת, נעצרו ארבעת חברי הכנופייה איד אחר השני- כולם קטינים תושבי גן יבנה. השבוע הוגשו כנגדם כתבי אישום בגין: אלימות, תקיפות חמורות ודקירות.

אבן הדומה לזו שהשליך אחד החשודים על הקטין

אבן הדומה לזו שהשליך אחד החשודים על הקטין

לאחרונה התקבל מידע אצל רכז מודיעין הנוער של משטרת קרית מלאכי ועניינו קטין שהותקף באמצעות אבן שקיבל בראשו בגן יבנה. עם קבלת המידע, נפתחה חקירה יזומה ע״י מחלק הנוער של משטרת קרית מלאכי, במהלכה התבררו הפרטים המלאים. הקטין הותקף לפני כשבועיים באמצעות אבן בראשו בפארק בגן יבנה ע״י 2 קטינים אחרים. בעקבות האירוע נגרמה לו חבלה בראשו והוא מסר כי פחד להתלונן בכדי שלא יתנקמו בו.
שלשום עיכבו בלשי הנוער של משטרת קרית מלאכי את 2 החשודים לחקירה (בן 14 ובן 17 תושבי גן יבנה). במהלך החקירה השניים הודו וקשרו עצמם לאירוע. בתום חקירתם שוחררו למעצר בית.

היום יוגש נגדם כתבי אישום חמורים בבימ״ש השלום בראשל״צ באמצעות חטיבת התביעות של משטרת ישראל בגין: תקיפה הגורמת חבלה ואיומים.

בתחילת השבוע בלילה שבין יום ראשון ליום שני, התקבלו מספר תלונות במוקד המשטרה על בחור שיכור שדוקר אנשים בגן יבנה. ניידת סיור של נקודת משטרת גן יבנה הגיעה למקום וחברה למתלוננים שמסרו כי החשוד דקר אותם אותם באמצעות ׳קאטר׳ בפארק בגן יבנה כיוון שככל הנראה היה שרוי בגילופין. כתוצאה מהדקירה נפצעו 2 קטינים תושבי גן יבנה. אחד מהם נפצע בלחי ואחד בגופו ובפניו.

לאחר סריקות של שוטרי נקודת גן יבנה ושוטרי משטרת קרית מלאכי נעצר החשוד (בן 15, תושב גן יבנה) בישוב כשהוא יושב עם חבריו בפארק. בהמשך נלקח החשוד לחקירה במשטרת קרית מלאכי. לאחר שקשר עצמו לאירוע נכלא. עם ביסוס התשתית הראייתית בתיק החקירה, אתמול הוגש נגדו כתב אישום בבימ״ש השלום בראשל״צ באמצעות חטיבת התביעות של משטרת ישראל.

כתבות נוספות:  קייטנות החופש הגדול

ביום שני השבוע, עצרו בלשי הנוער של משטרת קרית מלאכי קטין נוסף (בן 15 תושב גן יבנה) בחשד לסחיטה ואיומים. החשוד נעצר לאחר תלונה מקטין אחר תושב גן יבנה, אשר סיפר למשטרה כי במהלך החודשים האחרונים נסחט במספר הזדמנויות שונות ע״י החשוד. עוד סיפר כי בחלק מהמקרים הופעלה כנגדו אלימות פיזית. בחקירתו החשוד הודה במעשים ושוחרר למעצר בית. בימים אלו חקירתו נמשכת ובקרוב צפויים להגיש גם נגדו כתב אישום בגין סחיטה ואיומים.

רס״מ רובי דראך ראש משרד הנוער במשטרת קרית מלאכי, אשר הוביל את החקירה סיפר: ״מדובר בארבעה חשודים המוכרים לנו. עפ״י החשד הארבעה היו מעורבים בלא מעט אירועי אלימות ורכוש בישוב גן יבנה. מחקירתם עלה כי היו נוהגים לפעול יחדיו ולחוד ולפרוץ למכוניות, גני ילדים, בתי ספר וכמובן היו מעורבים באירועי אלימות״.

מפקד משטרת קרית מלאכי סנ״צ סמי מרציאנו ציין: ״באמצעות פעילות מאומצת של גורמי הבילוש והחקירות של התחנה וע״י השקעת כלל המשאבים העומדים לרשותנו עצרנו את חברי הכנופיה. על אף שמדובר בקטינים, העבירות הפליליות שבוצעו הינן חמורות ומלוות באלימות קשה. חשוב לזכור כי הנזק הפיזי והנפשי שנגרם לקורבנות אינו משתנה בין אם מדובר בעבריין קטין או בגיר״.

צילום: חטיבת דובר המשטרה.