פיגוע בקריית גת: דקר חייל, חטף את נשקו ונמלט לבניין סמוך

ניסיון לפיגוע בקריית גת: בחור ערבי דקר חייל צה"ל באוטובוס, חטף את נשקו ונמלט לבניין הסמוך. כוחות המשטרה והימ"מ שהגיעו למקום פרצו לבניין והצליחו לירות ולחסל את המחבל.

זירת האירוע, נסיון פיגוע בקריית גת

זירת האירוע – המחבל נמלט לכיוון בניין מגורים סמוך | צילום: יהודה פרץ

הנשק של החייל אותו חטף המחבל צילום - יהודה פרץ

הנשק אותו חטף המחבל | צילום: יהודה פרץ

צעיר ערבי דקר חייל צה"ל וחטף את נשקו היום (רביעי) במהלך נסיעה בקו אוטובוס 369 בקריית גת. החייל נפצע באורך קל בפלג גופו העליון והמחבל נמלט לעבר אחד מבנייני המגורים בסמוך והתבצר באחת הדירות. זמן קצר לאחר מכן הגיעו למקום כוחות משטרה וימ"מ וחיסלו את המחבל שככל הנראה איים לירות.

הותר לפרסום כי המחבל הינו אמג'ד אל-ג'נדי מכפר יאטא שבאיזור חברון, ששהה בישראל בניגוד לחוק. על פי עדויות מהנוסעים באוטובוס עולה כי נשמעו צעקות באיזור האחורי של האוטובוס, ונראה בחור ערבי מתעמת עם חייל צה"ל ומנסה לחטוף את נשקו. לאחר שאחד הנוסעים החליט לרסס גז פלפל לכיוון המחבל, החלו האנשים באוטובוס להיחנק ולהשתעל והנהג פתח את הדלתות שכולם יברחו החוצה. בזמן שכולם ירדו למטה מהאוטובוס המחבל, שהספיק לדקור את החייל באיזור הצוואר וחטף את הנשק, רץ עם הנשק לכיוון אחד הבניינים הסמוכים. הוא התבצר באחת הדירות בקומה הרביעית, בבית משפחת אוחנה, עד שכוחות המשטרה פרצו וסיכלו את האירוע על ידי השבת אש לעבר המחבל.

מאוחר יותר לקראת הערב התפרסמה הקלטה של שיחה שביצע אחד הנוסעים באוטובוס שבו התרחש הפיגוע למוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי. "אני במלכי ישראל בקריית גת ויש פה מישהו באוטובוס של מטרופולין שניסה לחטוף נשק מחייל".

ליאת אוחנה, שלביתה חדר המחבל, חזרה בדיוק מקניות כשפרץ לדירתה. המחבל ניסה לירות אך הנשק לא היה טעון. לדברי ליאת, לאחר מאבק ונסיון לחטוף מהמחבל את הנשק, היא הצליחה להמלט מן הדירה אל דירת שכנתה בקומה השביעית.

רק לאחר התמהמהות של מספר דקות מסיבה לא ברורה, עלו כוחות המשטרה לקומה הרביעית, פרצו לדירה ולאחר שככל הנראה המחבל ניסה גם לירות בשוטרים, הוא נורה למוות.

ממד"א נמסר כי חובשים ופרמדיקים העניקו טיפול רפואי לחייל שנפצע באורך קל בפלג גופו העליון ולצעיר נוסף שנפצע בידו השניים פונו להמשך טיפול בבית החולים בברזילי שבאשקלון. מבית החולים נמסר שהחייל שוחרר לביתו. מלבד פציעות קלות ונהג האוטובוס ששאף גז פלפל שרוסס במהלך האירוע לא היו נפגעים.

[c5ab_video c5_helper_title="" c5_title="מן הארוע, רגעי חיסול המחבל | צילום: מערכת העיתון המקומון, קריית גת" url="https://www.youtube.com/watch?v=x3dlRIhzuSY" width="100%" height="400" ]

לעמוד הפייסבוק של המקומון

מאוחר יותר התברר כי צעיר ערבי נוסף שנסע ביחד עם המחבל ברח לכיוון אחד מבתי הספר באיזור. בשלב זה לא ברור אם מדובר במחבל נוסף או לא. הצעיר נתפס תוך זמן קצר והובל לתחנת המשטרה כשהוא לבוש בתחתוניו בלבד.

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) תושב קריית גת  אמר בתגובה על ניסיון הפיגוע: "שוב מתברר לנו שהטרור הרצחני אינו מבחין בין דם לדם ומאיים על האזרחים בכל שטחי המדינה ביו"ש ובירושלים, ביפו ובקריית גת. אני מחזק את כוחות המשטרה בקריית גת שדאגו לחסל את המחבל ובכך מנעו ממנו להשתחרר בעיסקה עתידית רק כדי להמשיך לעסוק בטרור".

בקרו בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.