נחתם היתר הבניה הראשון בכרמי גת

שר הפנים סילבן שלום וראש העיר קריית גת אבירם דהרי חתמו היום על היתר הבניה הראשון בכרמי גת. כמו כן, הכריז השר כי יפתח בקריית גת, עד סוף השנה, לשכה מרכזית מורחבת של משרד הפנים אשר תעניק את כלל שירותי המשרד בקריית גת.

היתר בניה ראשון בכרמי גת

היתר בניה ראשון בכרמי גת

שר הפנים סילבן שלום וראש העיר קריית גת אבירם דהרי חתמו היום על היתר
הבניה הראשון ברובע המגורים כרמי גת. היתר הבניה הראשון הונפק לקבוצת קרית האחדות, קבוצת הרכישה הבונה במתחם 07 הראשון בניה רווייה ובניה צמודת קרקע. היתר הבניה הראשון נחתם עבור שני בניינים רבי קומות בכל אחד מהם 86 יחידות דיור.

שר הפנים סילבן שלום ביקר היום בקריית גת לקיום פגישת עבודה כשעל הפרק נדונו נושאים רבים, בהם: בקשת העיר להרחבת גבולות שטחי השיפוט שלה לכיוון מערב, על מנת לקדם את פיתוח השכונות ממערב לעיר בעוד 8000 יח"ד. תכנית עליה שוקדים במרץ במינהל התכנון.
השר שמע מראש העיר סקירה על האתגרים הגדולים העומדים בפני עיר העומדת להכפיל את אוכלוסייתה כבר בשנים הקרובות ועל הצרכים של העיר בתקצוב ניהול פרויקט כרמי גת, שיפוי עבור פעילות מורכבת ואינטנסיבית של אגף ההנדסה והועדה המקומית לתכנון ובניה בכל הנוגע למתן היתרי בניה לאלפי יח"ד בעיר הקיימת וברובעים החדשים.
עוד נדון נושא חלוקת ההכנסות מארנונה של פארק התעשיה עם המועצות האזוריות שפיר ויואב וכן נושאים נוספים המטופלים מול משרדו.

סילבן שלום ואבירם דהרי חתמו על הסכם היתר בניה בכרמי גת

סילבן שלום ואבירם דהרי חתמו על הסכם היתר בניה בכרמי גת

בסיום הפגישה הכריז השר כי עד סוף השנה ירחיב משרד הפנים את לשכת משרד הפנים בקריית גת כך שתעניק את כלל שירותי המשרד בעיר.

השר שלום ציין כי : "קריית גת הופכת לעיר מחוז משמעותית ואנו נדאג לסייע לה לעמוד באתגרים הגדולים שלפניה". ראש העיר אבירם דהרי הודה לשר שלום
ואמר כי הוא ידיד אמת של קריית גת בכל הכובעים והמשרדים בהם כיהן כשר ומנה את תרומתו הישירה של השר לעיר בהחלטות על תוואי כביש 6, תחנת הגז הטבעית בפארק התעשייה, הקמת מרכז הצעירים בעיר, תקשוב מערכת החינוך במיזם סיסמא לכל תלמיד, הקמת תאגיד הספורט ועוד.

כתבות נוספות:  תיכון אורט בוים מציג: תולדות הקולנוע במציאות רבודה

הרב הבלין בירך את שר הפנים ואמר לו כי הוא כעת הממונה על "פנימיות העם היהודי". בעת החתימה על היתר הבניה הראשון ציין ראש העיר אבירם דהרי כי מדובר ברגע היסטורי עבור קריית גת ורובע כרמי גת וההיתר נחתם לקול תקיעה בשופר על ידי הרב הבלין בסימן ימי חודש אלול.