נחנכה מגמת הקולונוע החדשה בבית ספר בן צבי לאמנויות

התלמידים יתנסו בחוויה הקולנועית באופן מעשי במסגרת כיתה חדשנית שנבנתה במיוחד עבור המגמה

IMGP8220"מי שמסוגל לחלום מסוגל גם לבצע", במילים אלה נפתחה מגמת הקולנוע החדשה בבית הספר בן צבי לאמנויות בקריית גת. מנהלת בית הספר, רחל אשכנזי סיפרה בהתרגשות על התהליך, על התגייסות הגורמים העירוניים והחינוכיים והודתה לראש העיר אבירם דהרי, לממונה על החינוך חבר המועצה שי זולדן ומנהלת אגף החינוך זהבה גור. תודה מיוחדת הקדישה מנהלת בית הספר לאשר בן חמו, מנהל תוכנית יוניברסיטי אקדמיה לצעירים ולנוער אשר המגמה תהייה חלק ממנה החל מהשנה הקרובה.

עוד נכחו בחניכת המגמה, חבר המועצה ציון טליגאוקר, המפקחת העירונית מטעם משרד החינוך דליה בן שבת וגורמים נוספים ממשרד החינוך ומבית הספר.

IMGP8227במסגרת המגמה ילמדו 15 תלמידים מכיתות ה-ו' בבית הספר, כשהמטרה היא להרחיב את מעגל התלמידים מדי שנה ולאפשר גם לתלמידי הכיתות הנמוכות לקחת בה חלק. התלמידים עובדים בקבוצות של צוותי הפקה הכוללים במאי, תסריטאי, מפיק, תאורן וכו' והם יצלמו סרט דוקומנטרי שאורכו 20 דקות. את הסרטים מתכוונים בבית הספר לשלוח לתחרויות מקומיות וארציות.

מי שיובילו את המגמה וינחו את התלמידים הם אילת מנסיני מורה בבית הספר אשר מפיק ומוביל בהצלחה יתרה בשנים האחרונות את תאטרון בית הספר ורונית איפרגן ממכללת ספיר. השניים מסבירים כי המגמה תאפשר לתלמידים להתנסות באופן מעשי בעולם הקולנוע ותהיה להם הזדמנות לספר סיפור ולבטא רגשות ומחשבות בתהליך היצירה: "הקולנוע ישמש עבור התלמידים ככלי התמודדות עם דילמות יומיומיות, יסייע להם בפיתוח עבודה קבוצתית אך גם ילמד אותם לחשוב בצורה מושכלת, לקבל החלטות, לוותר, להיות רגישים ולגלות משמעת והבנה".

בין הנושאים שילמדו במגמה: מושגי יסוד והיסטוריה קולנועית, דמויות משמעותיות בעולם הקולנוע, צפייה בתכני קולנוע משמעותיים, השפה הקולנועית, קולנוע תיעודי, טכניקות צילום, תאורה, עריכה, התפקידים הקולנועיים, ז'אנרים וכו'.

כתבות נוספות:  האופרה כובשת את קריית גת

במהלך הקיץ האחרון עמל אילת על שיפוץ כיתה בבית הספר שתשמש את תלמידי המגמה. צוות בית הספר התרגש למראה הכיתה החדשה והמשופצת בה יוכלו התלמידים לעבוד בעמדות עריכה משוכללות. ארונות אישיים לכל תלמיד הוצבו בכיתה והיא קושטה בתמונות מתוך סרטים משמעותיים. בכיתה ישנו גם קיר שנצבע כמסך ירוק אשר יאפשר לתלמידים לצלם סצנות ולשלב בהן את הרקע בשלב מאוחר יותר.

מיזם יוניברסיטי, בניהולו של אשר בן חמו, נרתם להקמת מגמת הקולנוע החדשה מתוך חשיבה עירונית להגדלת מספר התלמידים בעיר אשר לוקחים חלק בפרוייקט הייחודי: "המיזם של יוניברסיטי הוא מכלול חינוכי טכנולוגי לבניית העתיד של התלמידים הצעירים. החלטנו לצאת מהקמפוס ואני שמח שמגמת הקולנוע נפתחת היום כי היא מאפשרת זאת".

מנהלת בית ספר בן צבי לאמנויות, רחל אשכנזי הודתה לכל המעורבים: "הודות לרצון הטוב של עיריית קריית גת ומשרד החינוך הגענו עד הלום. אין דבר בלתי אפשרי לנפש חפצה והנה הגשמנו היום עוד חלום ותהייה לנו מגמת קולנוע לתפארת".

לתמונות נוספות, בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו