נחנכה כיכר מהאטמה גאנדי בקריית גת

במעמד שגריר הודו ורעייתו , מר ג'איידיפ והגב' מינאקו סארקאר, ראש העיר קריית גת, אבירם דהרי, הקונסול והנספח הצבאי בשגרירות הודו וצוותי השגרירות ,חבר במועצה והממונה על החינוך הממ"ד ציון טליגאוקר ,בני הקהילה ההודית בעיר ואורחים ,נחנכה אתמול כיכר ע"ש מהאטמה גאנדי בקריית גת .

שגריר הודו בישראל ג'איידפי סארקר: "מהאטמה גאנדי ,אבי האומה שלנו, נמצא בליבו של כל הודי בעולם ,ההנצחה שלו כאן בקריית גת היא מתנה וכבוד גדול עבורנו"

טקס קריאת כיכר ע"ש המנהיג מהטמה גנדי התקיים אתמול בעיר בנוכחות שגריר הודו בישראל, ג'אידיפ סארקר ורעייתו מינאקו סארקר, קונסול הודו בישראל נילש קומאר, הנספח הצבאי ההודי בישראל, טג'ל סינג' ואישתו סימה סינג', מזכיר משלחת המשימה של השגריר, ד"ר אנג'י קומאר, ראש העיר אבירם דהרי, סגניתו שולמית סהלו, חברי מועצת העיר ציון טליגאוקר ודודו בן לולו, מר יהודה רוג'ר , תושב העיר קריית גת ועובד בכיר בשגרירות שקידם בשם אשת השגריר את היוזמה מול עיריית קריית גת .
בטקס נכחו גם נכבדי הקהילה ההודית בישראל ובעיר קריית גת ושגרירת העדה "הלא רשמית" בישראל: הגב' רינה פושקרנה .

בכיכר החדשה הממוקמת בצומת רובע הבנים- מלכי ישראל (מול תחנת דלק דואר אלון החדשה) ועל פי החלטת מועצת העיר הוצבה אבן ייחודית המתארת את אופיו ופועלו של המנהיג ההודי מהאטמה גנדי שנחשב לאבי האומה ההודית ,על פועלו למען העם ההודי, למען השכבות החלשות ועל שהוביל אותה לעצמאותה בדרך לא אלימה. מהאטמה גאנדי הפך סמל בינלאומי לפעילות אקטיבית למען החלשים והמדוכאים באופן נחוש מתוך תחושת שליחות וצדקת הדרך , בדרכי שלום ללא ביטויי אלימות.

כיכר מהאטמה גאנדי בקריית גת

כיכר מהאטמה גאנדי בקריית גת

הטקס נפתח בכיכר עם דברי ברכה של ראש העיר והסרת הלוט מאבן ההנצחה ,בהמשך פנו המשתתפים לקבלת פנים בלשכת ראש העיר. בברכתו ציין ראש העיר : כי קריאת הכיכר על שמו מהטמה גנדי נעשית "מתוך הערכה רבה לדמותו מעוררת ההשראה של מהטמה גנדי, מתוך הוקרה לקהילת יוצאי הודו, תושבי העיר קריית גת והערכת תרומתם הרבה לחברה ולקהילה בעיר ומתוך כבוד ליחסי השלום, האחווה ושיתוף הפעולה בין ממשלת הודו למדינת ישראל". ראש העיר הודה לאשת השגריר, הגברת מינאקו סרקר על יוזמתה לבניית הכיכר ובירכה את תושבי העיר על הכבוד שחלקו לאבי האומה ההודית: "זהו כבוד רב שהעיר חולקת היום למנהיג הדגול ולעם ההודי ואני מבקשת להודות לכם ולברך אתכם על שכיבדתם
אותנו ".אמרה.

שגריר הודו בישראל ג'איידפי סארקר ורעייתו

שגריר הודו בישראל ג'איידפי סארקר: "מהאטמה גאנדי ,אבי האומה שלנו, נמצא בליבו של כל הודי בעולם ,ההנצחה שלו כאן בקריית גת היא מתנה וכבוד גדול עבורנו"

בקבלת הפנים החגיגית בלשכת ראש העיר, העניקו ראש העיר והשגריר אותות הוקרה לשתיים מנשי הקהילה ההודית בעיר : הגב' דיאנה נגאוקר אשר פועלת בקרב בני הקהילה בעיר זה שנים רבות בקיום פעילויות תרבות ומורשת בקרב העדה וכן לגב' שושנה צאולקר ,אשר הגיעה לעיר אלמנה מטופלת בשבעה ילדים וגידלה בעיר משפחה למופת ,מוכרת וידועה בקרב הקהילה בעיר. ילדיה הודו לה בהתרגשות על שנים רבות בהן גידלה אותם במסירות.
השגריר, מר ג'אידיפ סרקר נשא דברים ובירך את קריית גת לכבוד 60 השנים להיווסדה: "היום העניקה קריית גת מתנה של ממש לעם ההודי, זהו אות וסמל לשותפות בין שתי המדינות ,בדבריו ציין כי בשנים שחי בדרום אפריקה הושפע גאנדי מיהודים ששהו במחיצתו .עוד ציין השגריר כי כשלמד כאן אודות בן גוריון זיהה אותם רעיונות, אידאות ואמונות שחלקו שני המנהיגים ,באזורים שונים בסביבה שונה ועם זאת כמעט זהים ,ציין השגריר סארקר , להפתעת הנוכחים ציין השגריר כי כשביקר בצריף בן גוריון בשדה בוקר התרגש לגלות על אחד הקירות בצריף את תמונתו של מהאטמה גאנדי .

כתבות נוספות:  ברוכים הבאים לאיחוד הצלה לד"ר אבי אביטן

חבר המועצה ונציג הקהילה בקריית גת, ציון טליגאוקר, ציין בדבריו כי מאז ומתמיד שררו יחסי ידידות עמוקים בין ישראל להודו והדגיש כי "הודו היא אחת המדינות הבודדות בעולם בה לא בוצעו רדיפות נגד היהודים. היחסים בין האומות הולכים ומתחזקים כל הזמן בקשרי מסחר ,דיפלומטיה וכמובן בתיירות עניפה וכך חשים כל קהילת יוצאי הודו החיים בקריית גת, הכיכר שחנכנו היום מסמלת את מערך הקשרים בינינו. ציין.
ראש העיר אבירם דהרי ברך את השגריר ורעייתו המסיימים בימים אלה את שירותם הדיפלומטי בישראל ועוברים לשמש שגרירי הודו בבוטאן. ראש העיר איחל להם ברכת הצלחה בהמשך דרכם.

במסגרת המפגש הופתע מר יהודה רוג'ר החוגג גם הוא יום הולדת 60 בעוגה חגיגית עליה דגל ישראל ודגל הודו.
הטקס נחתם בשירת ההמנון ההודי והמנון ישראל.