נבחרת הרובוטיקה של בית ספר שפרינצק זכתה במקום הראשון בתחרות אזורית

נבחרת הרובוטיקה של שפרינצק ממשיכה לקטוף הישגים וזכתה בגביע על המוצר החדשני במסגרת תחרות אזורית. הנבחרת העפילה לתחרות הארצית של רובוטיקה FLL.

בית ספר שפרינצק | מקום ראשון בתחרות רובוטיקה

בית ספר שפרינצק | מקום ראשון בתחרות רובוטיקה

נבחרת הרובוטיקה של שפרינצק בהנחיית המורות אסנת סמוכה ואורלי משה והמדריך עומר עובדיה השתתפה השבוע באליפות המחוזית ברובוטיקה FLL שהתקיימה בירושלים. הנבחרת זכתה בגביע על המוצר החדשני אותו המציאה – דגם של "הגזמ"ש" – גזם וזבל אורגני שכונתי. למעשה מדובר במכולה ידידותית המוצבת בשכונה ומשתלבת באופן מושלם בנוף. בעזרת קוד מיוחד, שניתן לכל תושב, נפתח מסוע במכולה עליו מניחים את הגזם. הגזם נטחן בתוך המכולה ומתערבב יחד עם זבל אורגני שנזרק על ידי התושבים בפיר נוסף. ערבוב החומרים יוצר דשן באיכות גבוהה אשר יכול לשרת את תושבי השכונה לשימוש כקומפוסט לדישון הגינות. התלמידים הציעו מנגנון לפיו כל תושב מקבל כמות דשן בהתאם לכמות הזבל שהכניס למכולה למיחזור. מומחים שבחנו את הפרויקט מצאו כי הוא ישים ואף יעיל מאוד מבחינה סביבתית וחברתית.

בבית הספר מציינים כי הפרויקט המבורך התאפשר הודות לשיתוף הפעולה עם "קדימה מדע" לטיפוח לימודי המדעים ועם אשכול הפיס בהנהלת אשר בן חמו. מנהלת בית הספר ורדית לוי הוסיפה: "לימודי הרובוטיקה מתקיימים בבית הספר זו השנה הרביעית בהצלחה רבה. במסגרת פרויקט זה התלמידים תכננו ובנו רובוט, למדו לתכנת בעזרת תוכנת AV3 , הפרויקט זימן לתלמידים פיתוח חשיבה, פתרון בעיות, למידה עצמאית ומיומנויות חקר וכן התנסות חשובה בערכים משמעותיים של עבודה בקבוצה, שיתוף פעולה, מקצועיות אדיבה וכבוד הדדי בין חברי הקבוצה. אני מודה לעומר עובדיה מדריך הקבוצה על המסירות, האחריות והמחויבות לקבוצה ולביה"ס, למורות המלוות ולחשובים מכל, חברי קבוצת הרובוטיקה – תלמידנו היקרים, המשיכו לתת מעצמכם, להאמין בעצמכם, יישר כוח!".תחרות רובוטיקה בקריית גת

כתבות נוספות:  עיריית קריית גת מתחרה ביודעין בבעלי חנויות "חזרה לבית הספר"

הקבוצה העפילה כאמור לתחרות הארצית, שלוחה להם ברכת הצלחה!