מתפרה חדשה המעסיקה נשים חרדיות נפתחה בקריית גת

השבוע התקיים טקס חגיגי לכבוד פתיחת מתפרה חדשה בקריית גת המעסיקה נשים מהמגזר החרדי. הטקס נערך בנוכחות ראש עיריית קריית גת, מר אבירם דהרי, מנהל מעל"ה, מר מאיר וזאנה, מנהל התאחדות התעשיינים מרחב דרום, מר מאיר שימקו ומנהלת הפרוייקט "חי בסטייל" טובה אברמוביץ' ורבניי הקהילה הרב שפירא והרב הרש קופר

מכונת תפירה

מכונת תפירה | קרדיט לאתר torange.biz

המתפרה בקריית גת הינה המתפרה השלישית שנפתחת תחת הפרוייקט "חי בסטייל" שהוקם במטרה לספק מקומות עבודה לנשים חרדיות. המתפרות הראשונות שהוקמו במסגרת הפרוייקט בערד ובמושב תפרח מעסיקות עשרות נשים חרדיות מאזור הדרום וזוכות לשיתופי פעולה מצד יצרנים וגופים שונים בתעשייה. במתפרה החדשה בקריית גת ישנו ציוד חדש ומתקדם הכולל את כל סוגי מכונות התפירה שנתרמו בחלקם על ידי עמותת יד אליעזר ועמדות גיהוץ. המתפרה מעסיקה נכון לרגע זה עשר נשים חרדיות והתקציב להכשרתם המקצועית נתרם על ידי עמותת תמך.  את הפרויקט מנהלת בהתנדבות הגב' טובה אברמוביץ'.

בקריית גת ישנן כ- 2500 משפחות מהמגזר החרדי המהוות 20% מכלל האוכלוסייה בעיר. מדובר בציבור אשר מביע נכונות גדולה להשתלב בשוק העבודה  ולכן, עיריית קריית גת יחד עם ארגון מעל"ה, מרכז עירוני לציבור החרדי דתי, מסייעים להצלחת פרויקטים מסוג זה תוך שמירה מלאה על אופייה של הקהילה.

התאחדות התעשיינים מרחב דרום, בתור גוף המוביל את התעשייה באזור מסייע רבות לעיריית קריית גת להצלחת הפרויקטים. לאחר הצלחתו של פרויקט בו שולבו חרדים מהעיר במפעלים בדרום מסייעת ההתאחדות, בתיווכו של מנהל מרחב דרום, מאיר שימקו לחיבור ויצירת קשרים בין המתפרה החדשה לבין מפעלים ולקוחות פוטנציאלים בדרום.

מאיר שימקו, מנהל מרחב דרום של התאחדות התעשיינים "אני מברך על היוזמה של טובה אברמוביץ' לתמוך ולייצר תעסוקה לנשים חרדיות בקהילה. למרות שתעשיית הטקסטיל בארץ הולכת ונעלמת אני מאמין כי פרויקטים מסוג זה יכולים לתרום רבות ולייצר משרות איכותיות לאוכלוסייה החרדית וכן לתמוך בתעשייה וביצרנים המקומיים ואולי אולי להחזיר עטרה ליושנה לתחום הטקסטיל בישראל."

אודות מרחב דרום-התאחדות התעשיינים

התאחדות התעשיינים בישראל הינה הגוף היציג היחידי והגדול ביותר של המגזר התעשייתי בישראל. מרחב דרום של ההתאחדות שותף ומשפיע על פיתוח הנגב וזאת על ידי מעורבות בפרויקטים אזוריים כגון: מעבר צה"ל לנגב, פיתוח פארקי תעשייה קיימים וחדשים, קידום תשתיות הגז הטבעי, השמת עובדים בתעשייה גם מהמגזרים הבדואי והחרדי, קידום החינוך המקצועי ועוד. מעבר לכך ישנה פעילות פרטנית של המרחב מול מפעלים הכוללת יעוץ וסיוע במגוון נושאים יומיומיים המעסיקים את המפעלים, כגון: הכשרות מקצועיות במגוון תחומים כמו תפעול, שיווק, משאבי אנוש ועוד, מימון השקעות, פיצויים בגין מבצע "צוק איתן"/רשות המסים, תעסוקה וגיוס כוח אדם, ארנונה, מים/תאגידי מים, גז טבעי, כיבוי אש ועוד מתוך הבנה של האתגרים הרבים העומדים בעיקר בפני המפעלים הקטנים והבינוניים באזור הדרום במיוחד.

כתבות נוספות:  חוק הפונדקאות: ונהי בעינינו כחגבים