מתנדבי "אור ירוק" קיימו פעילויות לכל הגילאים בשפיר

היום הלאומי לבטיחות בדרכים 2015: השנה יום הבטיחות הלאומי מצוין בסימן היפגעות הולכי רגל, שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "משרד התחבורה חייב להתקין פסי האטה בסביבת ריכוז גבוהה של ילדים וקשישים, שהן האוכלוסיות שנפגעות הכי הרבה כהולכי רגל"

כללי 3 היום צוין ברחבי הארץ היום הלאומי לבטיחות בדרכים. יום זה מתקיים מדי שנה, כאשר בכל שנה שמים דגש על נושא מרכזי אחד בתחום הבטיחות בדרכים. השנה, בדומה לשנה שעברה, לאור שיעור ההיפגעות הגבוה של הולכי הרגל, יתמקד היום בהולכי הרגל. גם עמותת אור ירוק נטלה חלק ביום זה, בשלל פעילויות בכל רחבי הארץ.

מניתוח עמותת אור ירוק את נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, עולה כי בכל יום נהרג אדם אחד בתאונת דרכים בממוצע. מתחילת השנה נהרגו 300 בני אדם בתאונות דרכים, לעומת 262 בני אדם שנהרגו בתקופה המקבילה בשנה שעברה – 38 בני אדם יותר, עליה של כ-15%. עוד עולה מתוך הנתונים כי מעל למחצית מההרוגים בתאונות הדרכים בתחום העירוני הם הולכי רגל. לאורך שנת 2015, נהרגו 91 הולכים רגל שמהווים למעלה מ-30% מסך ההרוגים בתאונות הדרכים מתחילת השנה.

במרכז שפירא, נהנו תלמידי בתי הספר היסודיים מפעילות "יום שיא", בו נפגשים המתנדבים עם התלמידים לשיחה והפעלה בגובה העיניים. מטרת הפעילות היא להעביר את מסר הבטיחות והזהירות בדרכים בצורה האישית והקרובה ביותר לילדים, בכדי להוריד את מספר הילדים הנפגעים בכבישים מדי שנה.

כללי 4במסגרת הפעילות של עמותת אור ירוק ביום הבטיחות בדרכים, הגיעו מתנדבי מועדוני אור ירוק לעשרות ערים בכל רחבי הארץ, במטרה לגלות האם התושבים חשים בטוחים בדרכים ביישובים השונים. המתנדבים ערכו סקר בטיחות נרחב ביישובים בו התבקשו התושבים לדרג את רמת הבטיחות בעירם. תוצאות הסקר המעניין, יפורסמו בהמשך.

כתבות נוספות:  אלופים במחזור

בבתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ נעשתה פעילות מיוחדת של אור ירוק בשם "סינמה דרייב", המורכבת מכמה חוויות שכולן רב חושיות, אשר נועדו להסביר את תחום הבטיחות בדרכים, למשל, סרט בטכניקת תלת מימד. גם תלמידי בתי הספר היסודיים נהנו מפעילות של אור ירוק הנקראת "יום שיא", הנעשית בשיתוף ובאישור משרד החינוך, במהלכה מדגישים מתנדבי אור ירוק לילדים מהי ההתנהגות הבטוחה ומעודדים אותם לאמץ דפוסי התנהגות אלה. בנוסף, תלמידי בתי הספר התיכוניים וחטיבות הביניים, האזינו להרצאות שניתנו על ידי נפגעי תאונות דרכים או בני משפחה של נפגעים אשר סיפרו את סיפורם האישי לתלמידים ואת תוצאות התאונות. מתנדבי אור ירוק הגיעו גם למקומות עבודה וארגונים וגם שם ניתנו מגוון הרצאות בנושאים שונים לעובדים ולמעסיקיהם.

שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "חקיקת חוקים שמטילים את האחריות על הנהג אינם אפקטיביים ולא נכונים. משרד התחבורה חייב להתקין פסי האטה בסביבת ריכוז גבוהה של ילדים וקשישים, שהן האוכלוסיות שנפגעות הכי הרבה כהולכי רגל. אם המדינה תרסן את מהירות הנסיעה ליד מעברי חציה בבתי ספר, גנים ציבוריים בתי חולים, מתנס"ים ובתי אבות, ניתן יהיה לצמצם את הסכנה והפגיעה בהולכי הרגל".