מתחם שבטי ישראל בקריית גת קודם לטיפול הותמ"ל

קבינט הדיור אישר השבוע תוכניתם של משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, לקידומו של מתחם "שבטי ישראל" בעיר קריית גת, במסלול הותמ"ל (הועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור). זהו פרויקט פינוי-הבינוי הגדול ביותר המקודם כעת בקריית גת, ובימים אלה פועלת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לקידום פרויקטים דומים נוספים.

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, הנחה את הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית להניע תהליך מול הותמ"ל, שבסופו תוקמנה 2,725 יחידות דיור אשר תחלפנה 372 יחידות דיור קיימות. המתחם מתוחם על-ידי כביש 35 מצפון, ושטחו כ- 190 דונם.

בשל ערכי הקרקע הנמוכים בקריית גת, נדרש ציפוף משמעותי המתאפשר הודות לקרקע בה זכה היזם בעבר. באופן זה, משמשת הקרקע כקרקע משלימה, והופכת את הפרויקט לכדאי כלכלית.
בחודשים האחרונים אושרו בקבינט הדיור 11 מתחמי פינוי-בינוי בערים ברחובות, נתניה, יהוד, אור יהודה, בת-ים, בית שמש, גבעת שמואל ולוד.

שר הבינוי והשיכון, האלוף (מיל'),
יואב גלנט:
״במקום של צפיפות אוכלוסייה וחוסר במשאבי קרקע כמו זה הקיים בישראל, התחדשות עירונית של שכונות ישנות ומוזנחות והפיכתן לאזורים פורחים ואטרקטיביים במרכזי הערים, הינה רכיב חשוב בהגדלת היצע הדירות. חלקה של ההתחדשות העירונית ילך ויגדל בשנים הקרובות בכל רחבי הארץ. אני מברך את פעילותה של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית שיצאה לדרך בתנופה גדולה בשנה האחרונה. התוכניות החדשות שיאושרו תבאנה לבנייתן של 2,725 יחידות דיור חדשות לטובת בני המקום הוותיקים ולמען דיירים חדשים. אנו ממשיכים לפעול במלוא המרץ במטרה לקדם תהליכי התחדשות עירונית בערים נוספות ברחבי הארץ, כדי לספק פתרונות דיור ואיכות חיים לזוגות צעירים ולמשפרי דיור בישראל״.

יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן:
"הפרויקט במתחם שבטי ישראל הוא המשמעותי ביותר בפריפריה הרחוקה, ובפרט בקריית גת, ומהווה מבחינתנו את יריית הפתיחה להשקעה בהתחדשות עירונית בפריפריה. אנו נמשיך לפעול לקידום מהיר של תהליכי ההתחדשות העירונית בעזרת שלל הכלים שברשותנו ובעזרת הותמ"ל, לשם קידום והאצה של תהליכי התחדשות עירונית בכל רחבי הארץ, ובפרט בפריפריה".