משלחת תורמים מיוחדת מארה"ב הגיעה בשבוע שעבר לקריית גת

ד"ר חיה ג'משי, מנכ"ל קרן שח"ף: "המיזמים אותם מקימים חברי קהילות הצעירים המשימתיות יוצאי אתיופיה נועדו לשלב את התרבות והמסורת האתיופית בזו הישראלית, במטרה שבעתיד תרבות זו תהיה חלק מהישראליות בדיוק כמו התרבויות המזרח אירופאיות והצפון אפריקניות".

משלחת של תורמים מארה"ב, חברי קרן נתן מניו יורק, הגיעה בשבוע שעבר לקריית גת בכדי להתרשם ממיזם "כפר ביתא" שהוקם ומופעל על ידי קהילת "הנני" – קהילת צעירים משימתית, הנתמכת על ידי קרן שח"ף – שותפות של פילנתרופים התומכת בצעירים הבוחרים לחיות בפריפריה כקהילה ופועלים למען שינוי חברתי.

במהלך הביקור הגיעו חברי המשלחת המיוחדת לכפר ביתא ישראל – שטח חקלאי רחב ידיים בו מגדלים מבוגרים יוצאי אתיופיה גידולים חקלאיים מסורתיים. הפרויקט, הוא יוזמה של קהילת "הנני" בקריית גת ומטרתו להחזיר לאוכלוסייה המבוגרת את תחושת התכלית והכבוד העצמי שלהם, כמו גם לקרב את הדור הצעיר אליהם. זוהי תכנית המספקת להם תעסוקה, חוסכת להם בהוצאות הבית ומעצימה את יוצאי אתיופיה המבוגרים.

המיזם המשותף ממנו באו להתרשם התורמים האמריקנים, נועד לשדרג את פרויקט החקלאות ע"י הקמת גוז'ו – בתים אשר נבנים בשיטה אתיופית מסורתית, בהם נהגו יהודי אתיופיה להתגורר בכפרים באתיופיה. מדובר בבתים המוקמים תוך פחות מחודש, על מנת לאפשר להם בכל רגע נתון לארוז את חפציהם ולעלות לירושלים. מטרת המיזם החדשני הינה בעיקר חינוכית – ללמד בבתי הספר את התרבות, ההיסטוריה והמסורת האתיופיים.
במהלך הסיור הפשילו חברי המשלחת שרוולים וסייעו בעצמם בהקמת הגוז'ו, על ידי הכנת לבני בוץ בשיטה האתיופית המסורתית המיוחדת.קרן נתן בקריית גת2-minקרדיט לצילום: קרן שח"ף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.