מרפאת כללית מלכי ישראל בקריית גת מכשירה את הדור הבא של רופאי המשפחה בישראל ובעולם

סטודנטים מכל רחבי העולם ומישראל מגיעים למרפאת כללית מלכי ישראל בקריית גת וזוכים להכיר כאן את הרפואה שבחזית, רפואת המשפחה

המטופלים במרפאת כללית מלכי ישראל בקריית גת כבר רגילים לאורחים הצעירים בחלוק הלבן, לפני יותר משנה הוכרה המרפאה כמרפאה אקדמית ומאז, סטודנטים לרפואה מכל העולם וגם מאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע מגיעים למקום וזוכים להכיר לראשונה את העולם העשיר והמגוון של רפואת משפחה, מלווים בצוות הרפואי המצוין במקום, בהובלת פרופ' הוארד טנדטר מנהל המרפאה בחמש השנים האחרונות.
"לסטודנטים לרפואה שמגיעים אין הרבה מושג בדרך כלל על רפואת משפחה, הם מכירים רק את בתי החולים וזהו." מספר פרופ' הוארד: "הם חושבים שרפואה זה אדם ששוכב במיטה עם פיג'מה ואז הם רואים את כמות הדברים שאנחנו עושים ומתאהבים, מרפאת מלכי ישראל היא בהחלט בית הספר הטוב ביותר שיכלו לקוות לו, יש לא מעט פעולות שאנו מבצעים אצלנו במרפאה כדי לחסוך למטופל הגעה למרפאות מומחים, אם זה לטובת המטופל- עושים את זה כאן" הוא מספר בגאווה.
מאחד החדרים יוצאת שירה נגלר, סטודנטית לרפואה באונ' בן גוריון, היא מתכננת עתיד מקצועי באחד מבתי החולים בתור כירורגית, אבל הביקור במרפאה בקהילה הותיר אותה נפעמת: "אני מכירה את רופא המשפחה רק כשאני צריכה בדיקת דם או משהו קטן ופה אני רואה את העבודה כל היום, אנחנו כאן מ08:00 והרופא מכניס מטופל אחרי מטופל בלי הפסקה בכלל, אנחנו יצאנו כבר ארבע פעמים ודר שמעון לא יצא אפילו לאכול.. באמת שרואים כאן הכל, אני יכולה לומר שרק מכמה שעות במרפאה ראינו מטופלים מכל המגוון, מבעיות כירורגיות, אורתופדיות, הכנה לניתוח, לקראת ניתוח, הוצאת תפרים, תיחזוק תרופות, בעיות פסיכיאטריות, היה הכל מהכל."
"יש מי שחושב שרפואת משפחה נחותה יותר" מספר פרופ' הוארד "את השיעור הראשון שלי אני מתחיל בראיון- הם מראיינים אותי, ואני מזמין אותם לשאול כל מה שהם רוצים. בסוף אני תמיד אומר להם שיהיו מה שהם רוצים אבל שיזכרו את תפקידו המשמעותי של רופא המשפחה."
הסטודנטים מגיעים מכל רחבי הארץ, בעבר היו מגיעים בסוף השנה השישית, אחר כך בחמישית והיום הם מגיעים בסוף ההתמחות למרפאה. יש מתמחים שמגיעים לתקופות שונות, סטודנטים מגיעים בין 2-3 לכל סבב, מגיעים לשלושה ימים בשנה א'. לסטודנטים הזרים יש שני סבבים קצרים של 3-4 שבועות.