מרכז הצעירים מציג את שלל המלגות והפרוייקטים לשנת הלימודים הנוכחית

מרכז הצעירים "תנופה" הציג את שלל המלגות והפרוייקטים לשנת הלימודים האקדמית הנוכחית. במרכז מבטיחים סיוע בהגשת המסמכים וליווי צמוד עד לקבלת המלגה.

כנס מלגות תנופה 3בערב חשיפה שנערך השבוע בקמפוס הנביאים, הציגו רכזות מרכז הצעירים "תנופה" בזו אחר זו את המלגות השונות המוצעות לסטודנטים תושבי קריית גת ואת הפרויקטים והתוכניות בהן יכולים הסטודנטים להשתלב, בין היתר: תוכנית ההתמחות המצוינת "הדבר הבא" ו-MEPI , פורום התעסוקה החדש לצעירים אקדמאים.

מנהלת מרכז הצעירים "תנופה" אודליה סבג פתחה את המפגש והסבירה לצעירים כי עומדים בפנים נתיבים רבים: "עם החלטתכם ללמוד במוסד אקדמי חשוב שתכירו את הסיוע שמרכז הצעירים יכול לתת לכם בעיקר בתחום המלגות. אנחנו מתחייבים במרכז ללוות אתכם, לסייע ולמצוא עבור כל סטודנטית וסטודנט את המלגה המתאימה לו ביותר. נוסף למלגות יש תוכניות ייחודיות עבור סטודנטים ואקדמאים בוגרים כולל תוכנית ההתמחות "הדבר הבא" שבאמצעותה אנחנו מאפשרים לסטודנטים להשתלב בעבודה המתאימה לכישוריהם בתקופת ההתמחות ולצבור ניסיון תעסוקתי. השנה אנחנו מתחילים גם בפרויקט MEPI בשיתוף שגרירות ארצות הברית כאשר המטרה של הפרויקט ליצור פורום תעסוקה איכותית עבור אקדמאים בקריית גת".

רכזת תחום השכלה גבוהה במרכז "תנופה", אסנת זאודי הציגה בפני הסטודנטים החדשים והותיקים את המלגות אליהן ניתן להגיש מועמדות השנה בהן מלגות פיס קרן גרוס, מלגות אופוטרופוס של משרד הביטחון וכו'. סטודנטים המעוניינים בפרטים נוספים מוזמנים להגיע לפגישת ייעוץ במרכז הצעירים בקניון לב העיר קומה 3.

עוד תוכנית שמקדמים במרכז הצעירים היא "הדבר הבא" אשר באמצעותה סטודנטים מבצעים התמחות במקומות עבודה איכותיים ומובילים ובכך צוברים ניסיון תעסוקתי בטרם הם יוצאים לשוק העבודה. עדי כחלון רכזת התוכנית הציגה אותה בפני הסטודנטים: "בעיה שצעירים רבים המסיימים את התואר נתקלים בה היא העובדה שבכל מקום דורשים מהם להגיע עם ניסיון. תוכנית "הדבר הבא" פותרת את הבעיה ומאפשרת לסטודנטים במקצועות שאינן דורשים התמחות (כמו כלכלה, משאבי אנוש, מהנדסים והנדסאים וכד') להתמחות בשנתם האחרונה לתואר במקומות עבודה באזור, לצבור ניסיון ולצאת לשוק העבודה מוכנים ועם כל הכלים הדרושים להם. התוכנית היא ייחודית ומציעה משרות איכותיות למתמחים כמו משרות כלכלנים במפעל בריל דיוויס, הנדסאי בניין ואדריכלים לחברה הכלכלית בקריית גת ומגוון תפקידים במשרדי הממשלה.

כתבות נוספות:  נחנך מעון יום השיקומי "יסמין" לפעוטות על הספקטרום האוטיסטי

אודליה סבג ושירן אדיסו הציגו את תוכנית MEPI : "מדובר כאמור בשגרירי התעסוקה של קריית גת, אנחנו מקימים פורום תעסוקה איכותי ביותר עבור אקדמאים בוגרים או סטודנטים הנמצאים בשנתם האחרונה לתואר. הרגשנו שיש מצב שרבים מהבוגרים מתקשים למצוא עבודה איכותית באזור בתחום לימודיהם והמטרה של הפרויקט היא למצוא פיתרון באמצעות הקמת הפורום שיקדם אפשרות לשינוי ורוח מנהיגות.