מצטיינים בהצלת חיים

בטקס חגיגי שנערך לכבוד העובדים והמתנדבים המצטיינים של מגן דוד אדום לשנת 2017 זכו 27 עובדים ומתנדבים מרחבי הארץ בתואר ההצטיינות על פעילותם הבלתי נלאית להצלת חיים מתן אדרי ואפרים ינקו מתחנת קריית גת נבחרו למצטייני מרחב לכיש.

בטקס המצטיינים השנתי של מגן דוד אדום שהתקיים בנצר סירני הוענקו כבכל שנה תעודות ומגני הוקרה ל-27 מתנדבים ועובדים המצטיינים במגן דוד אדום מכל רחבי הארץ. הטקס נערך מדי שנה בשיתוף ידיעות אחרונות במסגרת מבצע העובד המצטיין על שם נח מוזס ז"ל.

אפרים ינקו ומתן אדרי נבחרו כמצטייני מרחב לכיש שניהם מתחנת קריית גת:
אפרים ינקו, בן 51, תושב קריית גת. החל את דרכו במד"א כמתנדב נוער בשנת 1983. כמתנדב מילא תפקידים בהדרכה ובניהול מחלקת מתנדבים במרחב בנוסף להיות חובש רפואת חירום ונהג אמבולנס. החל לעבוד במד"א בשנת 2012 כפראמדיק. מבצע תפקידים במחלקת המתנדבים הארצית ונמנה על סגל הדרכה בקורס פראמדיקים. בשנת 2016 מונה לפראמדיק אחראי בתחנת מד"א קריית גת.

מתן אדרי, בן 28, תושב קריית גת. מתן החל דרכו במד"א כמתנדב נוער בשנת 2007 ובשנת 2008 סיים בהצלחה קורס חובשי רפואת חירום. שימש כאחראי מתנדבים בתחנת מד"א בקריית גת וכיו"ר ועד הסניף. מתן תורם רבות מזמנו וממרצו למען הארגון.
עוזר לייפר, יו"ר ועד עובדי מד"א: "היושבים כאן היום הינם מתנדבים ועובדים של הארגון אשר נותנים את מיטב ימיהם לטובת החברה הישראלית. אני מברך את כל המצטיינים ומודה לבני המשפחות על התמיכה והרוח הגבית."
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כוחו של מד"א טמון בהון האנושי המרכיב אותו. עובדי ומתנדבי מד"א מקדישים מזמנם הפנוי להציל חיים ולתרום לחברה ולמדינה. כמנכ"ל הארגון חשוב לי לומר כי זהו יום חגיגי עבורכם, אבל אנחנו בהנהלה רואים את ההצטיינות מידי יום וליל.