מצדיעים לגיבורים: קריית גת ציינה את יום הנצחון במצעד ובטקס מסורתי

הנהלת מפעל אינטל קריית גת יצאה השבוע להרכיב אופניים לילדי מועדונית רווחה בעיר, במסגרת יוזמת "רוכבים ביחד". הפעילות נועדה לאפשר לילדים, שמגיעים ממשפחות מעוטות יכולת, לחוות חוויית ילדות בסיסית כמו רכיבה על אופניים.

עוד השתתפו בטקס: מנהל מרחב אשדוד-אשקלון משרד העליה והקליטה חנניה מרמור, יועץ קליטה בקהילה לזר מירקוב, מנהלת אגף קליטה עירוני נינה דוקונין, יקיר הקהילה יוסי אזולאי, הנספח הצבאי של שגרירות אוקראינה בישראל דמיטרי טראובוב, יועץ שגרירות רוסיה בישראל אדוארד ורטיאנוב, קונסול שגרירות בלרוס איגור ווריגו והנספח הצבאי של שגרירות קזחסטאן ירבול יילובייב.

הטקס נפתח בסימן 73 שנים ליום הנצחון על הנאצים. ממלא מקום ראש העיר, יעקב אפריימוב בירך את הנוכחים וציין את אומץ ליבם של הוטרנים, לוחמי מלחמת העולם השניה על תרומתם לניצחון על גרמניה הנאצית ועל תרומתם הבולטת למדינת ישראל עם עלייתם ארצה ואיחל להם בריאות ואריכות ימים. רב העיר משה הבלין קרא קדיש וברכת אל מלא רחמים לעילוי נשמתם של הוטרנים היהודים שנפלו בקרבות.

נציגי הוטרנים הדליקו את לפיד הזיכרון ודגל הלאום הורד לחצי התורן. לאחר מכן הניחו הנציגים את זרי הזיכרון על אנדרטת הגבורה וחניכי תנועת הצופים וילדי גן הגבורה חילקו לנוכחים בקהל פרחים, כל זאת לצד הופעות ושירים מוכרים ברוסית ובעברית. עם סיום חלק הזכרון החלו חגיגות הניצחון בליווי שירים לקול מחיאות הכפיים נלהבות של הקהל. הזמרת הצעירה נועה שרה "הללויה" יחד עם הקהל הרחב ותלמידי הגנים.

באגף הקליטה העירונית בניהולה של נינה דוקונין ציינו את תודתם לצוות האגף, לצוותי אגף שפ"ע והאגף לביטחון וסדר ציבורי על הירתמותם להצלחת הטקס וכן לחברת משמש שהיתה אמונה על הפקה הטקס בהנחיית מיכאל פירר ומיכאל פשטיצקי.

לאחר הטקס הרשמי המשיכו הנוכחים לבית וקס, להתכנסות וקבלת פנים שכללה כיבוד עשיר לצד שירים וניגונים מרגשים מימי המלחמה ומבית אבא.

מצדיעים לגיבורים