מצב קשה: יש יותר גורים מאשר מאמצים

עמותת 'תנו לחיות לחיות' מעדכנת כי בימים אלה נמצאים בחסות העמותה למעלה מ-500 כלבים, מהם כמעט 100 גורים. בפוסט 'סיכום השבוע' שמתפרסם מדי שבוע בעמוד הרשמי של 'תנו לחיות לחיות' בפייסבוק, נכתב השבוע אומצו 12 כלבים ו-4 חתולים מכל השלוחות, המרפאות והפנסיונים, בו בזמן ש- 18 כלבים ו-10 חתולים, בהם גורים רבים, הגיעו לחיות בכלוב.

בעמותה מציינים כי בתקופה זו של השנה, עונת ההמלטות, מגיעים יותר גורים מאשר מאמצים, ובהעדר מקום נאלצים לשכן אמהות עם גורים בפנסיונים חיצוניים. השנה בחסות עמותת 'תנו לחיות לחיות' פי 2 יותר כלבים מאשר היו בעונה המקבילה לפני שנתיים.

אתי אלטמן – מייסדת ודוברת 'תנו לחיות לחיות': "כל שנה בעונות ההמלטה המצב קשה, כל רגע נולד גור ועד שלא נפתור את הבעיה באמצעות תכנית לאומית לעיקור וסירוס המצב יימשך. הדבר העיקרי שהציבור יכול לעשות הוא להגיע לאמץ ולפרסם את הכלבים שמיועדים לאימוץ. רק לאחרונה פורסם מחקר מקיף בשוודיה שנערך על כל בעלי הכלבים במדינה, ונמצא שבעלי כלבים חולים פחות במחלות לב וילדים שגדלים עם כלב סובלים פחות מאלרגיות ואסטמה. אני מזמינה כל אחד מכם לאמץ כלב או חתול ולגלות כיצד הנוכחות שלהם בבית וליטוף שלהם מרגיעים טוב יותר מכל תרופה, ומשפרים את הבריאות של כל המשפחה".

ב'תנו לחיות לחיות' גם מזכירים לציבור מדוע חשוב לאמץ ולא לקנות כלבים – בשנה האחרונה נחשפה התופעה המכוערת של הרבעת כלבים דמוי גזעיים. מי שקונה כלב לא רק שנותן ידו לתעשייה שמתעללת בכלבים ושקיומה גורם להמתה של אלפי כלבים אחרים שלא מוצאים בית. כל מי שמאמץ כלב, למעשה מציל גם את חיי הכלב שאימץ, וגם את חייו של כלב אחר שנוכל להציל.​

כתבות נוספות:  אסור לחברי מועצת העירייה שיהיו חותמת גומי