מפקדת חדשה לתחנת משטרת קריית גת

לראשונה אישה תעמוד בראש תחנת משטרת קריית גת. בערב החג הוכרז על מינויה של סנ"צ אתי בוחניק למפקדת התחנה. בוחניק היא אחת משלוש נשים שמונו ערב החג לתפקיד מפקדות תחנה: מירב וגנר בכפר כנא ומרי דניאלי למפקד תחנת נהריה.

דרגת סגן ניצב הוענקה לקצינה אתי בוחניק, 43, שתיכנס לתפקידה כמפקדת תחנת המשטרה בקריית גת מיד אחרי החגים. אתי נשואה לאיש משטרה ולהם 3 ילדים. סנ"צ בוחניק התגייסה בשנת 1995 ובמהלך שירותי ביצעה תפקידים מספר מרכזיים – ראש משרד חקירות תחנת קרית גת, ראש משרד אגף חקירות ומודיעין תחנת אשקלון, ראש לשכת חקירות מרחב לכיש, ותפקידה האחרון סגנית מפקד תחנת קריית מלאכי.

במשטרת ישראל הכריזו בערב החג על כמה מינויים חדשים, והמסקרן בהם הפיכתה של סגן־ניצב מירב וגנר לאישה הראשונה שתפקד על תחנת משטרה ביישוב ערבי.

בסך הכל מונו בערב החג שלוש נשים לפקד על תחנות משטרה – סנ"צ מרי דניאלי מונתה למפקדת תחנת נהריה וסנ"צ אתי בוחניק שקודמה לפיקוד תחנת קריית גת. "מהפכת שילוב הנשים בתפקידי ליבה נמצאת בעיצומה", התגאו במשטרה. "המטרה היא לאפשר לנשים לשלב משפחה וקריירה", הסבירה יועצת המפכ"ל לענייני נשים, תת־ניצב יפעת שקלר. "כשיש שוויון הזדמנויות, יש יותר תחושת ביטחון אצל נשים, וזה משפיע על יכולותיהן להביא לידי ביטוי את עוצמתן. בסבב המינויים רואים שהמדיניות מחלחלת".

על פי נתוני המשטרה, משרתות כיום בארגון 7,556 נשים ו־22,381 גברים. הגידול המשמעותי חל בכמות הנשים בקרב הקצונה הבכירה. בשנת 2012 שירתו בדרגות ניצב־משנה רק 24 נשים, ואילו כיום משרתות בדרגה זו 130 נשים. בדרגת תת־ניצב גדל המספר בחמש השנים האחרונות מחמש נשים לשמונה. עם זאת, סביב שולחן הפיקוד הבכיר יושבת עדיין אישה אחת בין 17 גברים.

כתבות נוספות:  מסיימים שנת חוגים במתנ"ס

כיום משרתות בארגון ארבע מפקדות תחנה, סגנית מפקד מרחב אחת וגם מפקדת מרחב. על שולחנו של השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, מונח בימים אלה לחתימה מינוי נוסף של קצינת משטרה לתפקיד סגנית מפקד מרחב.

הגידול בכמות הנשים במשטרה הוא תוצאה של מדיניות מכוונת של המפכ"ל, רב־ניצב רוני אלשיך, וראש האגף למשאבי אנוש, ניצב גילה גזיאל, שנועדה להרחיב את שילוב הנשים בתפקידי הפיקוד.

"היום גם גברים לא מוכנים לוותר ומבקשים להיות שותפים להורות", מוסיפה שקלר. "אנחנו מאפשרים זאת גם להן וגם להם. קיימות היום יותר גמישות והבנה. אם נמשיך במדיניות הזו, בעתיד תהיה יותר מאישה אחת סביב שולחן סגל הפיקוד הבכיר".

Facebook Comments