מפוטרי אינטל יקבלו שמונה משכורות וסיוע במציאת עבודה

אינטל ישראל החלה ביום שני השבוע בתהליכים הראשונים של פיטורי עובדים. הערכה שכמה מאות יפוטרו או יפרשו מרצון במפעל בקריית גת.

חברת אינטל היא המעסיק הפרטי הגדול ביותר בישראל. החברה מעסיקה כעשרת אלפים עובדים במספר מוקדים בארץ. כ- 4,000 עובדי הייצור בעיקר במפעל בקריית גת והיתר עובדי פיתוח שמפוזרים במרכזים בחיפה, פתח תקווה, יקום וירושלים. פעילות ייצור השבבים בקרית גת, הופכת את אינטל לאחת היצואניות הגדולות מישראל.

אינטל היא חברה שנחשבת לאחד ממקומות העובדה הטובים בארץ. גם בהליך הפיטורים. כל עובד שיפוטר או יפרוש מרצונו – יקבל לפחות שמונה משכורות חודשיות ועובדים עם וותק גדול יותר – יקבלו יותר. בנוסף, ייעשה ניסיון לשכנע עובדים שקרובים לפנסיה – לצאת לפנסיה מוקדמת. פרט להם, העובדים שנמצאים ברשימת המפוטרים הם אלו שבמהלך השנה האחרונה קיבלו דוחות הערכה נמוכים.

בימים אלה מרחיבה את שטח הייצור במפעל בקריית גת. גשר שבנייתו הסתיימה לפני חודשים ספורים מחבר את המפעל הוותיק ואת המבנה שימש עד לא מזמן את חברת מיקרון וחזר לאינטל השיפוץ אמור להימשך כשנתיים ומועסקים בו כ־3,500 עובדים מחברות ומתחומי עיסוק שונים. 60 אחוזים מתוכם תושבי הדרום. מדובר בעיקר בקבלני מתכת, רובוטיקה, קבלני בטון ומערכות מכניות וחשמל, בנוסף לנותני שירותים נוספים כמו הסעדה הסעות, שמירה וכו.. ונותני שירות שמעורבים בפרויקט, רובם המכריע ממוקמים באזור הדרום.

מאינטל נמסר: "פרידה מעובדים מסורים היא תמיד קשה וכואבת, וכפי שנהגה תמיד – אינטל תעמוד לצד עובדיה ותגיש להם את מלוא הסיוע לקראת המשך דרכם המקצועית. המהלך הנוכחי נועד לזרז את המעבר של אינטל מחברה שמייצרת מחשבים לחברה שמניעה את הענן (cloud) ומיליארדי מכשירים חכמים ומחוברים. כבר כיום אינטל אחראית לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות שמציבות אותה בחזית, ובכוונתה להגביר את ההשקעות כדי לצמוח בתחומי מרכזי המידע (Data Centers) הענן, מכשירים מחוברים, זכרונות, קישוריות ומעבדים שניתנים לתכנות. אנו מתכננים להשקיע בתחומים צומחים אלה כדי שנוכל להביא ערך מוסף משמעותי ללקוחותינו, ולאפשר לאינטל צמיחה מחודשת בטווח הרחוק. המחשבים האישיים הם עדיין מרכיב מרכזי באסטרטגיה של אינטל והבסיס שעליו נוכל להרחיב את מנועי הצמיחה הללו. יחד עם זאת, ברור כי שוק המחשבים האישיים משתנה ולכן אנו מבצעים שינויים משמעותיים כעת, מעמדה של עוצמה, מסתכלים קדימה ובונים את אינטל לשנים הבאות".

כתבות נוספות:  סבב "סטריטבול ישראל" – פרויקט כדורסל הרחוב הגדול בישראל, נרתם לגיוס תרומות להצלת חיו של עדי גולדשמידט "MAKE A WISH" ולעמותת

Facebook Comments