מפגעי בטיחות במדרכות קריית גת מסכנים את הולכי הרגל‎

עמותת אור ירוק: "על ראש העיר מוטלת האחריות לפעול ולוודא כי המדרכות פנויות עבור תושביו, בכדי שהם לא ייאלצו לרדת לכביש ולסכן את חייהם"

 מדרכות קריית גת.jpg 1הולכי הרגל נאלצים להידחק כשהם הולכי על גבי המדרכה. מזה זמן רב נשמעות יותר ויותר תלונות של הולכי רגל, שאינם מסוגלים ללכת על מדרכות היישובים בבטחה. האופניים, המכוניות החונות, הקורקינטים הממונעים, הגזם שנערם, פחי המיחזוריות  והשלטים החוסמים – כולם מסכנים את הולכי הרגל אשר נאלצים לרדת מהמדרכה אל הכביש במקום שאינו מותאם לכך.

חניכי קבוצות נוער אור ירוק לכבוד שניאור חשין בקריית גת יצאו לבדוק האם גם במדרכות העיר ישנם מפגעי בטיחות המסכנים את הולכי הרגל ומאלצים אותם לרדת אל הכביש בכדי להמשיך בהליכתם.

חברי הקבוצה בדקו שני פרמטרים עיקריים: האם רוחב המדרכה הוא 130 ס"מ לפחות על פי תקן התכנון של משרד הבינוי והשיכון ומשרד התחבורה, והאם ישנם חסמים על המדרכה המפריעים להולכי הרגל. בין החסמים שנבדקו: פחי זבל החוסמים את המדרכות, מכוניות חונות על המדרכה, עמודי חשמל המוצבים באמצע המדרכה ואינם מאפשרים מעבר לעגלות ולבעלי מוגבלויות, עצים גדולים השתולים באמצע המדרכה וחוסמים אותה ועוד.

מדרכות קריית גתמטרת הבדיקה היא לוודא כי המדרכות בטוחות להולכי הרגל ובמידה ולא, ליידע את הרשות המקומית במפגעים בכדי שזו תוכל לטפל בהם למען בטיחות התושבים.

הרחובות בהם ערכו חברי קבוצת נוער אור ירוק לכבוד שניאור חשין את הבדיקה ועמידותם בתקן רוחב המדרכה (130 ס"מ):

  • ברחוב אדוריים, אתרי המקרא, דאון הירדן, עוזיהו,  כל שלושת המדרכות שנבדקו נמצאו צרות ואינן עומדות בתקן וכן נמצאו תמרורים, עמודי תאורה ופחי זבל החוסמים את דרכם של הולכי הרגל.
  • ברחוב עדולם שתיים מתוך שלוש המדרכות שנבדקו נמצאו צרות ואינן עומדות בתקן, כמו כן נמצאו עמוד תאורה ופח זבל החוסמים את דרכם של הולכי הרגל.
  • ברחוב איבצן חמש מתוך שש המדרכות שנבדקו נמצאו צרות ואינן עומדות בתקן.
  • ברחוב אהוד בן גרא ואשכול פייס נמצאו תמרור ופח זבל על המדרכות החוסמים את דרכם של הולכי הרגל.  

עמותת אור ירוק: "הליכה על גבי המדרכה הפכה למשימה לא פשוטה. הורים עם עגלות,  אנשים עם צרכים מיוחדים וקשישים מתקשים ללכת בבטיחות במדרכות הרחובות בישראל ונאלצים להסתכן כאשר הם יורדים אל הכביש הסואן. על  הרשות המקומית מוטלת האחריות לפעול ולוודא כי המדרכות פנויות עבור התשובים ומהוות מקום בטוח עבורם, בכדי שהם לא ייאלצו לרדת לכביש ולסכן את חייהם, במיוחד האוכלוסיות הרגישות ביותר כמו ילדים וקשישים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.