מסתמן: 10% הנחה לתושבי קריית גת על דירה בכרמי גת

בפה אחד החליטה שלשום (30.3.15) מועצת העיר לחייב קבלנים לספק הנחה בסדר גודל של 10% לתושבי קריית גת, כשהיא תהיה תקפה רק לכמות מוגבלת של יחידות דיור. התושבים מגיבים בחוסר אמון.

11076009_10206146458441689_559011159_n

"בית שעולה מליון וחצי זה הנחה של 150 אלף ש"ח, זה כמו לחסוך את המקדמה", דודו בן לולו, חבר במועצת העיר קריית גת

תושבי קריית גת יוכלו להנות מ-10% הנחה ברכישת דירה בכרמי גת, כך נמסר מחבר מועצת העיר קריית גת. ע"פ ההחלטה, הקבלנים יחויבו לספק את ההנחה על הדירות המיועדות באופן מיוחד לתושבי קריית גת ולתושבים חוזרים. ההטבה תהיה תקפה אך ורק במספר תנאים ולרוכשים שעומדים בקריטריונים, ביניהם:

  • הדירה תימכר לתושב העיר או לתושב חוזר
  • הדירה לא תהיה מיועדת להשקעה – הדירה תימכר בהנחה אך ורק לתושב שאין בבעלותו בית.
  • איסור מכירת דירה למשך עשור מרגע הקנייה – הרוכשים יחתמו על מסמך בו הם יתחייבו שלא למכור את הדירה לתקופה של 10 שנים אלא רק לתושב עיר אחר העונה על הקריטריונים בכדי לשמר את ההנחה בין תושבי העיר.
  • ההנחה מוגבלת בכמות – ההנחה תהיה תקפה אך ורק לאחוז מסוים מיחידות הדיור, לכן במידה ותושב קריית גת 'פספס' את ההזדמנות, הוא לא יהיה זכאי להנחה.

ע"פ דודו בן לולו, חבר במועצת העיר, הקבלנים לא יוכלו לקבוע אילו יחידות דיור יהיו תחת הנחה ואילו לא, לא בהכרח מדובר באיזור מסוים בכרמי גת אלא הכמות באופן כללי. בין אם התושב מעוניין לרכוש פנטהאוז ובין אם דירת 2 חדרים קטנה.

"בית שעולה מליון וחצי זה הנחה של 150 אלף ש"ח, זה כמו לחסוך את המקדמה" - הדמיית מתחם בכרמי גת

הדמיית מתחם בכרמי גת | הצילום באדיבות האתר www.kgr.co.il

 

עדיין אין את כל הפרטים ולא ברור אם ההחלטה תהיה תקפה אך ורק לגבי כרמי גת או גם על פרויקטים אחרים בעיר כדוגמאת פרוייקט הבינוי של רובע הפרחים בקריית גת.

כתבות נוספות:  YOU CANT STOP THE BEAT תיכון רבין שר אנגלית

"ההודעה עשתה המון בלאגן" אמר דודו והתייחס לפוסט שפרסם בפרופיל האישי שלו בפייסבוק "אנחנו מקבלים טלפונים מהתושבים שרוצים לשאול שאלות ובעיקר מקבלנים שלא התלהבו מההחלטה, בלשון המעטה, שדרשו לקבל הסברים מהעירייה ומראש העיר בפרט.

חשוב לציין שהקבלנים אמנם כבר חתומים על זה, אך אנחנו דואגים שגם הם לא יפגעו מכך, ואכן, הם לא באמת מפסידים: מדובר בסך הכל ב-10% הנחה על 10% מהדירות וגם זה עם המון מגבלות"

תגובות התושבים היו פחות אופטימיות ומלאות בחוסר אמון בטענה שההחלטה לחייב את הקבלנים לעשות הנחה לתושבי קריית גת הינה החלטה פופוליסטית שתשאר על הנייר, בעיקר משום שהקבלנים כבר זכו בקרקע. מעבר לכך העירייה חסרת הסמכות הנדרשת על מנת להטיל את החוק על הקבלנים.

ע"פ החלטה מספר 1359 של רשות מקרקעי ישראל שנעשתה עוד באמצע 2014,  נקבע כי ניתן להקצות, באופן בלעדי חלק מהדירות במכרזים של הרשות ל'בני המקום' – תושבי העיר. המשמעות היא שהדירות יימכרו בעדיפות ראשונה לתושבי העיר שאין בבעלותם דירה. ההחלטה אושרה במאי 2014 ע"י הרשות למקרקעי ישראל וקיבלה תוקף משר האוצר דאז יאיר לפיד כחודש לאחר מכן. עם זאת לא צוין על הנחה שניתן לחייב בה את הקבלנים.

ההודעה העלתה שאלות רבות, במיוחד על חוקיות, תוקף ואופן הביצוע של ההחלטה. ע"פ העירייה, אמורה לצאת הודעה רשמית ומפורטת לאחר חג הפסח ולענות על כל השאלות.