מסעדה אתיופית לא רצויה בלוני מים וצבע נשפכו על השולחנות כדי לגרש

בתחתית בניין הורדים בצומת הרחובות העצמאות ולכיש בקריית גת נפתחה בין שלל המסעדות והעסקים מסעדה אתיופית. בעבר כבר היו פעלו במקום: פאב, פיצוציה המבורגר פעמיים, מסעדה מרוקאית ועוד.. מעולם לא נרשמה טענה או תלונה מצד הסביבה. מתברר למישהו מסעדה אתיופית "לא התאימה" על הסועדים נשפכו דליי מים, בלוני מים, על הכיסאות והריצפה הותז צבע. במשטרה מתחייבים לחקור ולמצוא את האשמים. שילוב של רוע לב וגזענות אומרת סגנית ראש העירייה, שולמית סהלו. בת העדה האתיופית.

קריית גת, גזענות 2018. פיני בן ה-33 מאשקלון (בוגר אוניברסיטה) , התלהב מהמיקום, ראה בעיני רוחו אופציה עסקית והשקיע לא מעט כסף בפתיחת מסעדה אתיופית בבניין הוורדים בלב ליבה של קריית גת "עוד כשהיה במקום פאב בשם פיסקו אמרתי שיום אחד אני אפתח במקום מסעדה" הוא אומר. אחרי חודשים של הכנות ושיפוצים נפתחה המסעדה האתיופית. מקום מסודר עם דק חיצוני לנוחיות הסועדים. אלה שמישהו בסביבה לא אהב. זה התחיל בבלוני מים שעפו על הסועדים והמשיך בשפיכת דליי מים והמשיך בבלונים מלאים צבע עליו והתפוצצו וכיסו את הדק והשולחנות וגרמו לנזק רב.

"הזמת משטרה, מספר פיני, "הם הגיעו הסתכלו ביקשו לראות את רשיונות העסק ולכו" במשטרה טוענים שהשוטרים אספו ממצאים מהמקום ונפתחה חקירה שנמצאת בשלבים מתקדמים.

פיני לא נכנע והמסעדה ממשיכה לפעול ולהציע לקהל הלקוחות ממיטב המטבח האתיופי . מי שלא אוהב את המסעדה יגלה שמים וצבע מטרידים אבל לא מגרשים.

סגנית ראש העירייה בת העדה האתיופית, שולמית סהלו אומרת בתגובה:
אנו נגד כל גילויי גזענות כלשהם ובמיקרה הזה זו גזענות לשמה . הייחוד של החברה בקרית גת היא סבלנות וסובלנות והראייה היא התגובות שיש מקרב כלל התושבים על המעשים הנפשעים הללו וכל מי שפועל על רקע גזעני לא יסלח לו אנו דורשים מרשויות החוק והמשטרה לפעול בכל הכלים החוקיים נגד הגזענים שהם ממש עבריינים ומחבלים.

צריך לזכור שהם לא פגעו בסועדים ומנהלי המסעדה הספציפית הם פוגעים ועשויים לפגוע ולהחריף את המרקם העדין ממליא בחברה הישראלית.

זה מקרה נקודתי המשלב רוע לב וגזענות ועל כך אנו נלחם בכל הכוח.