מנכ״ל משרד הרווחה בסיור עבודה בקריית גת

השבוע ביקר ד"ר אביגדור קפלן, מנכ"ל משרד הרווחה בקריית גת, קיבל סקירה נרחבת על העיר והתרשם מפעילות האגף לשירותים חברתיים בעיר ובעיקר מתחום הטיפול במסגרת תכניות התעסוקה בקהילה. אל המנכ"ל התלוו בכירים ממשרדו בהם מנהל מחוז דרום של משרד הרווחה ישראל בודיק, מנהלת הפיקוח הבכירה יפה ישראל, שני מנהלי נפה ממשרד הרווחה מרים בן עור וחאלד אזברג.

ראש עיריית קריית גת, אבירם דהרי, נפגש עם מנכ"ל המשרד והציג בפניו סקירה נרחבת על התפתחות העיר והתכניות הצפויות לה בעשורים הקרובים, כמו כן הדגיש רבות את הקשר שבין מערך התמיכה התעסוקתי העירוני לבין שילוב בשוק העבודה ויציאה ממעגלי המצוקה.

במהלך ביקורם בעיר התלוותה אליהם מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית קריית גת רונית זיקרי שפרסה בפניהם את מערך התמיכה החברתי והקהילתי שעומד בפני תושבי קריית גת בדגש על מתן תמיכה הולמת בתחום התעסוקה על מנת להבטיח את רווחת המשפחות הנזקקות לסיוע מן האגף.

לאחר הפגישה עם ראש העיר, ביקרו הנוכחים במעון הרב תכליתי "אמונה", שם מפקחת המעון וראש צוות הרווחה סקרו את המערך הטיפולי לפעוט ולמשפחתו והציגו את שיתופי הפעולה בין גורמי הטיפול בקהילה.

בפני הנוכחים הוצגו תכניות של אגף הרווחה כדוגמת "נושמים לרווחה", מרכז עוצמה, "משפחה בשביל הצמיחה" ופרויקט "סיכוי"- הכולל הכשרות מקצועיות, סדנאות קהילתיות וליווי וסיוע רגשי ותעסוקתי- לטובת שיקום וחיזוק התא המשפחתי.