ממשיכים להטמיע בטיחות ובריאות בעסקים הקטנים

IMGP7627ניידת בדיקות שמיעה נוספת הגיע לקריית גת במסגרת התוכנית לבטיחות וגיהות במקומות העבודה שמטרתה להעלות את המודעות והידע של מעסיקים ועובדיהם לבטיחותם ולבריאותם.

לאחר שעיריית קריית גת נבחרה להשתתף בתוכנית, למעלה למעלה מ-60 עסקים החלו לקחת בה חלק. עד כה התקיים סקר סיכונים מקדים במקומות העבודה, הדרכות IMGP7630למנהלים ועובדים וכן בדיקות שמיעה לעובדים. בקרוב יתקיים קורס נאמני בטיחות וכן יערכו בדיקות סביבתיות לחומרים ולרעש על פי דרישות תקנות הבטיחות בעבודה. בעירייה מסבירים כי חשיבות התוכנית היא ראשית בתמיכה שניתנת לעסקים הקטנים, הטעמת תכני הבריאות והבטיחות במקומות עבודה היא חיונית לקיום עסק תקין ומשגשג.

מנהלת בריאות הציבור בעיריית קריית גת מזל שניר הגיעה אף היא לבצע בדיקת שמיעה וציינה כי שמחה לראות את שיתוף הפעולה של העסקים הקטנים בעיר ואת ההבנה שלהם לחשיבות העניין: "למעשה מדובר כאן על סדרה של בדיקות אותם חייב כל עסק לבצע ועלותן נמדדת באלפי שקלים. במסגרת התוכנית שמובילה העירייה יחד עם המוסד לבטיחות וגיהות הבדיקות הללו ניתנות למעסיקים ללא עלות כספית ולכן מדובר בהזדמנות מצויינת לשפר את רמת הבטיחות ולצמצם את הסיכונים במקומות העבודה בעיר.
IMGP7632
בין העסקים הקטנים שמשתתפים בפרויקט גם "מצמן את מרוץ" ובעלי העסק אליהו שרשת האפניים שלו נמצאת בפארק התעשייה מברך על התוכנית: "העובדים שלי עברו הדרכת בטיחות ובדיקות שמיעה. אנחנו מקפידים על כללי הבטיחות במקום העבודה ואין ספק שהתוכנית עוזרת לעסקים הקטנים בעיר. התוכנית מצביעה על האכפתיות של העירייה מהעסקים הקטנים ונקווה שכך ימשיך הדבר".

התוכנית ממומנת על ידי "קרן מנוף" במוסד לביטוח לאומי ובהובלת עיריית קריית גת והמוסד לבטיחות ולגיהות. בימים אלו פועלים הגורמים להרחיב את התוכנית ולהגיע לכמה שיותר עסקים קטנים בעיר.

כתבות נוספות:  גמר המונדיאל ב-BBB קריית גת עם צמד שדרני ערוץ הספורט שירלי בר דיין ולירן שטראובר