מיקי זוהר נגד הציבור החילוני

הצעת החוק שתאסור על פתיחת בתי עסק בשבת ותחשוף את מי שיפר אותו לתביעת נזיקין עוברת לאישור בקריאה טרומית במליאת הכנסת. עמוד הפייסבוק של הח"כ היוזם, מיקי זוהר מוצף בתגובות של אזרחים זועמים מהציבור החילוני שטוענים כי מדובר בכפייה דתית וכי החוק רק יגרום להעצמת הסכסוך הדתי-חילוני במדינה.

חכ מיקי זוהרחוק השבת שהוצע על ידי חבר הכנסת מיקי זוהר מסיעת הליכוד אושר על ידי ועדת השרים לחקיקה ויועבר לאישור בקריאה טרומית במליאת הכנסת. על פי החוק תיאסר פתיחת בתי עסק בשבת שלא קיבלו אישור מיוחד, לא תותר התניית חוזה שכירות בדרישה לעבודה בשבת, ובעלי העסקים שיפתחו בשבת יהיו חשופים לתביעות נזיקין. מיקי זוהר: "מדובר בהישג מרשים והיסטורי עבור מדינת ישראל, שיסייע לציבור ולכל מי שמעוניין לנוח ולבלות עם משפחתו ביום המנוחה השבועי של מדינת ישראל שהוא יום השבת"

בתגובה, עמוד הפייסבוק של חבר הכנסת התמלא באזרחים זועמים מהציבור החילוני בטענות שהחוק פוגע בדמוקרטיה ובחופש האזרחים. בילהה לוטן, עורכת עיתון 'המקומון' בקריית גת תוקפת את הצעת החוק: "מה השלב הבא נשים תחוייבנה בכיסוי ראש. מי שלא תדליק נרות בערב שבת תעצר ובלי מודה אני לפניך אסור יהיה להניע את הרכב. תן לנו לחיות בשקט יש לנו מספיק צרות גם בלי שהכנסת תהיייה שמרטפית השבת שלנו. חוק יום המנוחה הוא חוק פוגעני השם ללעג את המושג דמוקרטיה. אסור לערבב דת ומדינה ומשום שבישראל השניים כרוכים זה בזה אסור להחמיר את הקיים. חוק שיגרום לאנשים כמוני לצאת לרחובות ולהפגין על הזכות שלהם לנהוג בשבת כרצונם מבלי שהכנסת תהייה שמרטפית שלי לענייני יהדות".

למרות שההצעה מגיעה באופן מנוגד לעמדת מצע הליכוד ולמרות התגובות החריפות כנגד הצעת החוק, מיקי זוהר אינו מוותר ומגן על הצעת החוק שלטענתו  "נכון, הוגן וצודק". על פי דבריו, החוק יסב לאזרחים קצת שקט ונחת, יגן על זכויות העובדים, ישמור על תחרות הוגנת ויגן על המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית.

"חוק השבת" יעצים את הפער בין האוכלוסיה החילונית לבין הדתית ויביא את הסטטוס קוו להתמוטטות במקרה הגרוע.

כתבות נוספות:  כתב אישום נגד תוקף קשישה