מימון המונים: דיבר נגד היטל השמירה העירייה תובעת 100,000 ₪ מבקש לגייס כסף לצורך ניהול ההגנה במשפט

איתמר טרובק, תושב קריית גת מורה במקצועו, מבקש את עזרת הציבור במימון ההגנה בתביעת לשון הרע שהגישה נגדו עירית קריית גת רק משום שהביעה את דעתו בנושא היטל השמירה שמשלמים תושבי העיר במסגרת תכנית הצנרת של גיא לרר בערוץ 13. לצורך התביעה שכרה העירייה עורכת דין מתל אביב והגישה את התביעה בהרצליה. טרובק שנאלץ לשכור עורך דין ולנהל הגנה יקרה פנה למימון המונים.

בחודש אפריל 2018 הגישה עיריית קריית גת תביעת לשון הרע הזוי בסכום של 100,000 ש"ח נגד איתמר טרובק על כך שדיבר נגד היטל השמירה שגובה העיריה מהתושבים בתוכנית הצנרת בערות 13.
טרובק: "החלטתי לא לשתוק ולהילחם כנגד העיריה על זכותי ועל זכותם של כל תושבי המדינה להביע את דעתם כנגד התנהלות של גופים עירוניים ציבוריים מבלי לחשוש מלהיתבע. ההגנה במשפט שכזה עולה הרבה מאוד כסף כדי לנהל את ההגנה שלי בצורה הטובה ביותר בשמי ובשם כל תושבי קריית גת העלולים גם הם לחטוף תביעות אם רק יביעו דעה כנגד העיריה, אזדקק לתמיכה ומימון של ההוצאות המשפטיות. ככל שאקבל יותר תמיכה אצליח להתמודד עם התביעה הזו בצורה הטובה ביותר ולהראות לעירית קריית גת שלא ניתן להשתיק את התושבים" שהע
בשנים הארונות הגיש ראש העירייה, אבירם דהרי, הגישו עשרות תביעות עיתונאים ותושבים זו שהעברו ביקורת כנגד דהרי או העיריה. כל התביעות נדחו תוך שהשופטים החל מבית משפט השלום ועד לבית המשפט העליון קבעו שמדובר בתביעות השתקה מתוך מטרה להפחיד את הנתבעים מלדבר נגד ראש העירייה והעירייה.

טרובק מתחייב שכל הכסף שיגוייס יועבר לחשבון נאמנות וישמש רק לניהול המאבק המשפטי.
לחצו כאן כדי לתרום